strona główna Wydarzenia Wirtualna wizyta w Brembo
2015-12-04, ostatnia aktualizacja 2015-12-04 06:03

Wirtualna wizyta w Brembo

Fot. Brembo

Fot. Brembo

Firma Brembo, znana na całym świecie z produkcji wszelkich motoryzacyjnych układów hamulcowych o najwyższej jakości, zorganizowała 27 października 2015 roku międzynarodową konferencję prasową.

Naszej redakcji nie udało się, niestety, skorzystać z zaproszenia na to spotkanie odbywające się we włoskim Bergamo, ponieważ lot z Wrocławia do Mediolanu został w ostatniej chwili odwołany z powodu złych warunków pogodowych. Jednak dzięki profesjonalnej sprawności firmowych służb prasowych możemy dokładnie zrelacjonować najważniejsze z omawianych tam zagadnień.

O firmie

Powstała w 1961 roku i szybko zdobyła pozycję światowego lidera w projektowaniu i produkcji innowacyjnych układów hamulcowych do samochodów osobowych, motocykli, pojazdów użytkowych. Hamulce Brembo wciąż potwierdzają swą najwyższą jakość, zarówno na drogach publicznych, jak i na sportowych torach.

Brembo

W międzynarodowej grupie dziennikarskiej zabrakło przedstawiciela naszej redakcji, ponieważ pogoda nie pozwoliła na start samolotu z Wrocławia

Pionierskie osiągnięcia techniczne i rosnące sukcesy ekonomiczne wspierają się wzajemnie, gdyż średnio 5% wartości rocznych obrotów korporacji przeznaczane jest systematycznie na cele badawczo-rozwojowe. W dziale tym pracuje aż 10% spośród 7690 zatrudnionych w firmie w grudniu 2014 roku.

Brembo

Na wewnętrzną firmową strukturę składają się:

• 4 laboratoria badawcze,

• 19 zakładów przemysłowych,

• 25 biur handlowych.

Tworzą one pięć jednostek organizacyjnych:

• tarcz hamulcowych do samochodów osobowych i użytkowych,

• układów hamulcowych do samochodów osobowych i użytkowych,

• tarcz oraz układów hamulcowych i kół do motocykli,

• aftermarketu podzespołów układów hamulcowych,

• podzespołów wyścigowych, sportowych i tuningowych.

Brembo

Innowacyjna tarcza hamulcowa Brembo Xtra

Od 40 lat hamulce Brembo odnoszą sukcesy w sportach motorowych, przyczyniając się do uzyskania 339 zwycięstw i prestiżowych tytułów w najważniejszych kategoriach.

Oryginalna jakość aftermarketu

Wszystkie zakłady produkcyjne Brembo wytwarzają na tych samych liniach zarówno montowane fabrycznie oryginalne wyposażenie samochodów i motocykli, jak i części zamienne na rynek wtórny. Wysoka jakość tych produktów wynika już z samej ich konstrukcji i skrupulatnego nadzoru nad przebiegiem procesów produkcyjnych. Potwierdzają ją homologacje renomowanych producentów pojazdów. W technologicznym łańcuchu jakości uczestniczą: prace badawczo- rozwojowe, tworzone prototypy oraz ich testy laboratoryjne i drogowe, a także pełna automatyzacja procesów odlewniczych i obróbki mechanicznej.

Brembo

Opóźnienia uzyskiwane dzięki tarczom standardowym i typu Xtra, u góry: przy hamowaniu z 50 do 0 km/h, u dołu: od 100 do 50 km/h

Brembo

Najważniejsze zastosowania tarcz hamulcowych Brembo

W skład globalnej oferty Brembo wchodzą obecnie m.in.:

• tarcze hamulcowe (1 974 referencji);

• klocki hamulcowe (2 629 referencji);

• bębny hamulcowe (350 referencji);

• szczęki hamulcowe (500 referencji);

• hamulcowe komplety naprawcze (560 referencji);

• komponenty hydrauliczne (3.800 referencji);

• płyny hamulcowe DOT 4, DOT 4 LV i DOT 5,1.

Tarcza Xtra

Przykładem innowacyjności produktów firmy Brembo jest prezentowana podczas konferencji nowa gama tarcz hamulcowych wierconych o nazwie Xtra, dostępnych już na rynku wtórnym.

Od analogicznych konstrukcji standardowych tarcze te różnią się nie tylko sportową estetyką perforowanych powierzchni ciernych z obrzeżami lakierowanymi w technologii UV, lecz także wieloma cennymi walorami użytkowymi. Poprzecznie wiercone kanały zapewniają bowiem:

• lepsze chłodzenie tarczy, co przekłada się na poprawę współczynnika tarcia, czyli większą skuteczność hamowania, zwłaszcza w jego początkowej fazie;

• stałe czyszczenie klocków hamulcowych z niepożądanych nalotów i żelaznych opiłków ze zużywającej się tarczy;

• szybsze usuwanie filmu wodnego rozdzielającego ciernie współpracujące elementy podczas jazdy na mokrej nawierzchni;

• skuteczniejsze odprowadzanie gazów powstających przy silnym rozgrzaniu hamulca i mogących powodować zjawisko fadingu zmniejszającego współczynnik tarcia między klockiem a tarczą.

W nowej gamie produktów Brembo Xtra szczególną uwagę poświęcono także pełnej ich zgodności z najbardziej rygorystycznymi wymogami dotyczącymi trwałości i wytrzymałości. Kluczowe znaczenie ma w tym zakresie etap projektowania i produkcji, w którym inżynierowie Brembo dobierają odpowiednio skład materiału tarczy oraz ustalają liczbę, wymiary, kształty i rozmieszczenie otworów dla poszczególnych, konkretnych zastosowań.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2