strona główna Wydarzenia Rajd Barbórka 2015
2015-12-15, ostatnia aktualizacja 2015-12-15 06:00

Rajd Barbórka 2015

Do czterech wzrosła liczba rajdów, które w tym roku wygrała załoga Lotos Rally Team – Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran.

Po triumfach w rundach FIA ERC (Rajdzie Janner, Rajdzie Cypru i Rajdzie Akropolu) Kajetanowicz i Baran zwyciężyli w 53. edycji Rajdu Barbórka. Na dystansie 18 kilometrów zespół wypracował 8 sekund przewagi nad drugą w klasyfikacji załogą.

Kajetanowicz i Baran na 4 z 6 odcinków specjalnych wywalczyli czasy w pierwszej trójce, w tym dwa oesy wygrali. Licząc oesy przejechane w Rajdowych Mistrzostwach Europy w 2015 r. zespół aż 108 stawał na podium. Końcowy bilans reprezentantów Lotos Rally Team prezentuje się równie imponująco: w tym sezonie byli oni najszybsi w 38 proc. prób sportowych, w których wystartowali (47 na 123).