2015-12-22, ostatnia aktualizacja 2015-12-22 06:00

Garmin Dash Cam 35

Fot. Garmin

Fot. Garmin

Nowa kamera samochodowa Garmin Dash Cam 35 z GPS nie tylko dostarcza wysokiej jakości nagranie i zdjęcia ze zdarzenia drogowego, ale dzięki funkcjom ostrzeżeń i alertów czuwa nad bezpieczeństwem jazdy.

Kamerę wyposażono w wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cali i czujnik wykrywania zdarzeń (tzw. czujnik G). Urządzenie zasilane jest z gniazda zapalniczki i rozpoczyna nagrywanie automatycznie w momencie uruchomienia pojazdu. Dash Cam nieustannie rejestruje obraz w trybie pętli, nadpisując najstarsze nagrania.

Dash Cam zapisuje nagranie z kolizji, a także to, co działo się przed i po niej, zapewniając pełny obraz wypadku. Rejestrator ma wbudowany odbiornik GPS, dzięki czemu do obrazu przypisane zostają dodatkowe dane, takie jak data, czas, współrzędne geograficzne oraz prędkość.

W trosce o bezpieczeństwo kamera obsługuje funkcję ostrzegania przed kolizją (Forward Collision Warning System). System wszczyna alarm w przypadku, gdy wykryje niebezpiecznie małą odległość od pojazdu jadącego z przodu. Prędkość pojazdu określona zostaje dzięki modułowi GPS (i na tej podstawie oblicza się też bezpieczną odległość). System włącza się automatycznie, gdy pojazd porusza się z prędkością większą niż 48 km/h. Dash Cam 35 ostrzega również o zbliżaniu się do fotoradarów, emitując sygnał dźwiękowy i wyświetlając odpowiednią ikonę.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane