strona główna Aktualności Platinum Racing Team na 4. miejscu w Dubaju
2016-01-26, ostatnia aktualizacja 2016-01-26 06:00

Platinum Racing Team na 4. miejscu w Dubaju

16 stycznia na torze w Dubaju zakończył się jeden z najbardziej wymagających i wyczerpujących wyścigów długodystansowych – Dubaj 24H.

Podczas imprezy polski zespół Platinum Racing Team, startujący w Porsche testującym oleje Platinum 0W-40, zajął 4. miejsce w klasie 991. W trakcie trwającej 24 godziny rywalizacji zawodnicy pokonali dystans ponad 2,9 tys. kilometrów. Sponsorem tytularnym zespołu była firma Orlen Oil, producent olejów marki Platinum.

Za kierownicą biało-czerwonego Porsche 991 GT Cup z numerem 90 wystartowali: Robert Lukas, Patrick Eisemann, Chris Bauer, Santiago Creeli i Pablo Sanchez.

Zwycięzcą tegorocznej edycji rajdu został belgijski zespół Belgian Audi Club Team WRT. Dzięki sprawnej pracy mechaników polska ekipa straciła do Belgów jedynie 13 minut i zajęła 15. miejsce w klasyfikacji generalnej.