strona główna Wydarzenia Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników
2016-03-25, ostatnia aktualizacja 2016-03-25 06:00

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Fot. V8 Team

Fot. V8 Team

Dziewięćdziesięciu serwisantów zawodowych i uczniów wystartuje w finałach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

O kolejności na podium zadecydują wyniki w konkurencjach praktycznych. Konkurs na Targach Techniki Motoryzacyjnej TTM w Poznaniu poprowadzi Włodzimierz Zientarski, a na liście zawodników pojawią się tylko najlepsi spośród ponad tysiąca uczestników V edycji mistrzostw. W kategorii Młody Mechanik do finału awansował co piętnasty zespół biorący udział w teście kwalifikacyjnym Mobil Delvac 1.

W tym roku do rywalizacji stanęło ponad 460 zespołów z całej Polski. Najlepszy wynik w teście (28/30 pkt.) uzyskali uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu, a minimalna liczba punktów gwarantująca wyjazd do Poznania wyniosła 25.

W finale wystartuje też 30 spośród ponad 90 mechaników zawodowych biorących udział w kwalifikacjach. Zawodnicy będą między innymi wyważać koła na felgach stalowych o różnych średnicach. Za nieprawidłowo wykonane czynności w konkurencji sieci Premio Opony Autoserwis naliczane będą kary czasowe. Na stoisku TESAM mechanicy zmierzą się z wymianą piasty w Volkswagenie T5 bez demontażu zawieszenia. Z kolei firma Autos sprawdzi umiejętności finalistów w serwisowaniu i diagnostyce pojazdów ciężarowych.

Nagrody, między innymi komplety odzieży roboczej od firm KRAMP i ExxonMobil, otrzymają wszyscy finaliści, bez względu na ostateczne miejsce w konkursie.

Finał w kategorii Młody Mechanik odbędzie się w czwartek (31 marca) podczas dnia prasowego. Z kolei zawodowcy spotkają się na Targach Techniki Motoryzacyjnej TTM dwa dni później, w sobotę (2 kwietnia). W Poznaniu odbędą się również finały w kategorii Młody Lakiernik (1 kwietnia).


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2