strona główna Aktualności Opony Michelina na wystawie Poznań Motor Show
2016-04-06, ostatnia aktualizacja 2016-04-06 06:00

Opony Michelina na wystawie Poznań Motor Show

Fot. Michelin

Fot. Michelin

Podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show 2016 – Michelin zaprezentował innowacyjne opony skonstruowane na bazie doświadczeń ze sportów motorowych.

Ultrareakcyjny bieżnik opony Michelin Pilot Sport 4 powstał na bazie opony Pilot Sport EV, stworzonej na Mistrzostwa Formuły E, gdzie startują całkowicie elektryczne bolidy. Opona błyskawicznie reaguje na zmianę kierunku jazdy i dostosowuje się do nawierzchni. Jest to zasługa technologii Dynamic Response, czyli opasania wykonanego z hybrydowego połączenia aramidowych i nylonowych wzmocnień tekstylnych, które umożliwia precyzyjne przenoszenie reakcji kierowcy na drogę.

Inną cechą opony Pilot Sport 4 jest jej wygląd będący zasługą technologii grawerowania o nazwie Velvet. Laserowe grawerowanie wzorów na powierzchni boków form znaczne zwiększa kontrast logo Michelina. Dodatkowo guma załamuje światło w specyficzny sposób, przez co opona wygląda jak wykonana z aksamitu oraz sprawia takie wrażenie w dotyku.

Na wystawie pojawi się też pierwsza opona letnia mająca jednocześnie homologację zimową: Michelin CrossClimate. W przeciwieństwie do opon całorocznych, których osiągi latem oraz zimą są wynikiem technicznego kompromisu, CrossClimate w teście przyczepności na mokrej nawierzchni uzyskała najwyższą klasę "A" zarówno według kryteriów oceny opon letnich, jak i zimowych.

Tagi

Targi  Michelin Wasi dostawcy

Podobne

Polecane