strona główna Aktualności Delphi prezentuje system napędu hybrydowego
2016-04-20, ostatnia aktualizacja 2016-04-20 06:01

Delphi prezentuje system napędu hybrydowego

Fot. Delphi

Fot. Delphi

Firma Delphi Automotive zaprezentowała system do pojazdów hybrydowych działających na napięciu 48 V.

Dla producentów samochodów opisywany system może okazać się elementem pozwalającym na spełnienie wymagań dotyczących emisji, których wprowadzenie jest planowane w przyszłości, bez konieczności ograniczania osiągów auta. Firma potwierdziła, że współpracuje w dwoma koncernami motoryzacyjnymi, a system może zostać wprowadzony do produkcji w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

System został zaprezentowany na przykładzie samochodu Honda Civic z silnikiem Diesla o pojemności 1,6 litra. Demonstracja  miała miejsce podczas dorocznej prezentacji dla inwestorów. Technologia łagodnej hybrydy Delphi, działającej na napięciu 48 V umożliwia inteligentną elektryfikację pojazdu. W samochodzie maksymalizuje się wykorzystanie 48-woltowych systemów elektrycznych, minimalizując przy tym wymagania stawiane silnikowi spalinowemu. W efekcie następuje poprawa osiągów pojazdu przy jednoczesnym obniżeniu poziomów emisji  CO2 o ponad 10%. W samochodzie demonstracyjnym Delphi uzyskano wzrost momentu obrotowego przy niskich obrotach średnio o 25%.

Szacuje się, że 11 milionów łagodnych hybryd działających na napięciu 48 V pozwoli ograniczyć zużycie ropy o około 15 miliardów litrów w czasie użytkowania samochodów.

DelphiWasi dostawcy

Podobne

Polecane