strona główna Aktualności Renowacja "ogórka" z marką Standox
2016-05-25, ostatnia aktualizacja 2016-05-25 06:09

Renowacja "ogórka" z marką Standox

Fot. Standox

Fot. Standox

Specjaliści marki Standox podjęli się odrestaurowania starego Volkswagena T2b.

W zeszłym roku klasyczny bus wziął udział w rocznicowym tournée firmy Standox, która obchodziła swoje 60. urodziny. Obecnie pojazd jest wykorzystywany pojazd podczas wizyt u klientów, w czasie rozmaitych imprez i pokazów motoryzacyjnych.

Na odrestaurowanie pojazdu oraz przywrócenie jego świetności lakiernicy mieli zaledwie sześć tygodni. Krótki czas realizacji i kiepski stan zabytkowego busa stanowiły duże wyzwanie dla zespołu z warsztatu w Wuppertalu.

Problemem była rdza i popękany lakier, który utrudniał wykonanie zadania. Lakiernicy zeszlifowali karoserię do gołego metalu, naprawili uszkodzenia powstałe na skutek dawnego wypadku, wyklepali dach i zaszpachlowali auto. Na końcu wyrównano powierzchnię.

Przy renowacji pojazdów klasycznych rdza jest powszechnym problemem. W takich sytuacjach marka Standox poleca serię specjalnych produktów, które w trwały sposób chronią samochody przed korozją. W celu zapewnienia ochrony gołego metalu pracownicy warsztatu Höschen und Schwab zastosowali specjalny grunt reaktywny Standox Etching Adhesion Primer U3100 oraz wypełniacz VOC System Filler U7540.

Pojazd został polakierowany na niebieski kolor charakterystyczny dla marki Standox. Na drzwiach umieszczono pochodzące z początku działalności logo marki w kształcie muszki. 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2