strona główna Wyposażenie Bezcieniowy Philips Matchline
2016-10-03, ostatnia aktualizacja 2016-10-03 06:00

Bezcieniowy Philips Matchline

Fot. Philips

Fot. Philips

Nowe, specjalne lampy Philips Matchline opracowane zostały głównie z myślą o lakiernikach samochodowych, by chronić ich przed metamerią i błędami w doborze kolorów podczas napraw uszkodzonych powłok nadwozi.

Termin "metameria" oznacza nieprawidłową percepcję barw, będącą skutkiem oświetlenia kolorowych powierzchni światłem innym niż dzienne. Zjawisku temu zapobiegają odpowiednie konstrukcje sztucznego oświetlenia roboczego. Kluczowym jego parametrem jest Color Rendering Index (CRI), który w przypadku dwóch premierowych lamp Philips osiąga 92 punkty na 100 możliwych, czyli odpowiadających naturalnemu światłu słonecznemu. Te 92% maksymalnej wartości w pełni umożliwia precyzyjny dobór odcienia lakieru w każdych warunkach aplikacji.

Lampy Philips Matchline mogą jednak być stosowane nie tylko w profesjonalnych warsztatach lakierniczych, lecz także jako pożyteczne uzupełnienie wyposażenia warsztatów wszystkich innych specjalności.

Pośredni etap technicznej ewolucji

Wspomniany nowy rodzaj oświetlenia powstał w drodze technicznego rozwoju znanego wcześniej i cenionego przez użytkowników modelu, oznaczonego symbolem MDLS. Jego najnowszy następca też składa się z trzech bezprzewodowych modułów, których odpowiednie rozstawienie umożliwia uzyskanie bezcieniowego oświetlenia miejsca pracy. W skład zestawu wchodzi podobna skrzynka transportowa, pełniąca równocześnie funkcję ładowarki.

Sprawdzanie jednorodności odcienia lakieru zestawem MDLS CRI

Teraz jednak siła strumienia świetlnego została podwojona i wynosi 250 lumenów w trybie "eco" oraz 500 lumenów w trybie "boost"), a moduły zapewniające CRI na poziomie 92 są dodatkowo wyposażone w powłokę eliminującą możliwość powstawania odblasków na oświetlonej powierzchni. Nowy produkt oznaczony jest firmowym symbolem MDLS CRI, czym nawiązuje do pierwszej generacji MDLS, którą zastąpi w sprzedaży.

Całkiem nowe źródło światła

Philips Matchline PJH20 LED to zupełnie nowy produkt, który nie ma swojego odpowiednika w dotychczasowej gamie marki. Jest to lampa, która może być zasilana z pięciometrowego przewodu lub przez cztery godziny czerpać energię z wewnętrznego akumulatora.

Zestaw Philips MDLS CRI w skrzynce będącej stacją ładowania

Dzięki ruchomej podpórce lampę można precyzyjnie ustawić, a w razie potrzeby – dokupić do niej uniwersalny statyw. W trybie "eco" lampa generuje szerokokątny strumień światła o mocy 1200 lumenów, a gdy to nie wystarczy, można włączyć tryb "boost" i uzyskać aż 2300 lumenów.

Zestaw MDLS CRI umożliwia porównanie odcienia lakieru z wzornikiem

Producent wyposażył PJH20 w złącze USB, dzięki któremu można dodatkowo podładować... smartfon. Oczywiście lampa jest przystosowana do pracy w warunkach warsztatowych, czyli wykazuje odporność na uderzenia (norma IK09), wodę i kurz (norma IP67).

Lampę PJH20 można zamontować na specjalnym statywie

Warsztaty lakiernicze bez wahania mogą sięgnąć po PJH20, gdyż dzięki takim lampom, także podczas pracy przy sztucznym świetle, możliwe jest idealne dobranie koloru w czasie naprawy nadwozia i lakierowania jego elementów. Także cena nowej lampy zachęca do testów, dlatego warto przekonać się, co marka Philips wnosi do konkurencji w tym segmencie rynku.

Lampa LED PJH20 jest odporna na kurz, wilgoć i uderzenia. można jej też używać do ładowania smartfonówWasi dostawcy

Podobne

Polecane