strona główna Wydarzenia Napęd alternatywny na targach Fleet Market
2016-10-21, ostatnia aktualizacja 2016-10-21 16:26

Napęd alternatywny na targach Fleet Market

Fot. Fleet Meetings

Fot. Fleet Meetings

Podczas tegorocznych targów Fleet Market zostaną zaprezentowane pojazdy z napędem alternatywnym.

Hyundai przedstawi w Centrum EXPO XXI w Warszawie dwa nowe modele Ioniq. Jeden z nich jest klasyczną hybrydą, a drugi samochodem w pełni elektrycznym, napędzanym 120-konnym silnikiem.

Dwa samochody zaprezentuje też KIA. W hybrydowej Optimie akumulatory można ładować z gniazda elektrycznego. Drugi model, Niro, jest nowością. Samochód ten, podobnie jak Hyundai Ioniq, został zaprojektowany od podstaw jako auto hybrydowe, i tylko w takiej wersji występuje. 105-konny silnik spalinowy jest wspomagany 43-konną jednostką elektryczną.

Koncern Toyota pokaże dwa nowe modele hybrydowe: Priusa i Lexusa RX450h. Główną zaletą Priusa są akumulatory, które ładują się niezwykle szybko, co pozwala korzystać z silnika elektrycznego niemal bez przerwy. Lexus RX oprócz ciekawej stylistyki udowadnia, że luksusowe i szybkie samochody potrafią być oszczędne. Układ napędowy rozwija moc 313 KM, co pozwala rozpędzić pojazd do 100 km/h w czasie krótszym niż 8 sekund. Dzięki zastosowaniu silnika elektrycznego średnie spalanie nieznacznie przekracza 5 l/100 km.

Nowością w ofercie Volvo jest XC90 T8. Pod maską znajduje się napęd hybrydowy, a akumulatory ładuje się z domowego gniazdka elektrycznego. Pojazd korzystając wyłącznie z silnika elektrycznego o mocy 88 KM rozpędza się do prędkości 120 km/h. Kiedy silnik elektryczny wspomaga turbodoładowana jednostka spalinowa, samochód potrafi osiągnąć prędkość 250 km/h i rozpędzić się do 100 km/h w 5,6 s. Średnie spalanie auta wyposażonego w zespół napędowy o mocy 408 KM wynosi tylko 2,1 l/100 km.

Nissan pokaże model Leaf, który od momentu premiery w 2010 roku jest najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym na świecie.  Najnowsza, trzecia generacja auta zostanie zaprezentowana właśnie na targach Fleet Market. W modelu zastosowano pojemniejszy akumulator (30 kWh), dzięki któremu zasięg pojazdu wzrósł do 250 km po pełnym naładowaniu. Specjalny system pozwala naładować akumulator do 80% pojemności w ciągu 30 minut.Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2