strona główna Aktualności BASF analizuje trendy kolorystyczne
2017-04-10, ostatnia aktualizacja 2017-04-10 09:35

BASF analizuje trendy kolorystyczne

Firma BASF przedstawiła nowy raport dotyczący najpopularniejszych w Europie powłok lakierniczych.

Kolor biały wciąż jest najpopularniejszy w Europie (29%). Tuż za nim plasuje się czerń (9%), a następnie kolor szary (18%).

W 2016 roku niemal 80% kolorów zastosowanych w przemyśle motoryzacyjnym należało do kategorii barw achromatycznych. Wśród barw chromatycznych najpopularniejszym kolorem pozostaje niebieski (10%). Na drugim i trzecim miejscu znajdują się kolory czerwony i brązowy. Porównując dane dla poszczególnych rodzajów pojazdów można zaobserwować, że podczas gdy małe samochody produkowane są często w kolorze białym lub w barwach chromatycznych, w przypadku pojazdów typu SUV najpopularniejszym kolorem jest szary.

Rozkład kolorów niemal nie zmienił się w stosunku do roku 2015, jednak odnotowano wzrost różnorodności barw w poszczególnych grupach. Wynika to z ciągłego opracowywania nowych kolorów oraz obserwowanego powszechnie dużego zapotrzebowania na efekty specjalne.

Łączenie już istniejących kolorów z różnymi cząsteczkami pozwala uzyskać zindywidualizowane efekty w postaci perłowego lub metalicznego połysku. Efekty specjalne nie tylko przyczyniają się do zwiększenia indywidualności samochodu, lecz także podkreślają kształty jego sylwetki oraz charakter. Kolor niebieski przoduje pod względem różnorodności: dostępnych jest ponad 100 jego odcieni. Tuż za nim plasuje się kolor szary, który oferowany jest w około 90 odcieniach.

Więcej informacji: goo.gl/BbfSW0

Tagi

Lakiernictwo  Raport  BASF  kolor Wasi dostawcy


Podobne

Polecanever. 2023