strona główna Aktualności Lepsza wydajność silników dzięki olejom Shella
2017-09-04, ostatnia aktualizacja 2017-09-04 14:25

Lepsza wydajność silników dzięki olejom Shella

Fot. Shell

Fot. Shell

Oleje silnikowe do samochodów wyścigowych Shell Helix Ultra i paliwo Shell V-Power przyczyniły się do wzrostu wydajności silników pojazdów zespołu Scuderia Ferrari łącznie o 23,3% (od końca sezonu 2014).

Oznacza to, że bolidy na tej samej ilości paliwa mogą przejechać jedno okrążenie o ponad pół sekundy szybciej. Przekłada się to średnio na 30 sekund na całym dystansie wyścigu.

Stopień poprawy wydajności silników bolidów Scuderia Ferrari od końca 2014 roku jest nie tylko świadectwem pracy całego zespołu Shella, ale także dowodem na opłacalność partnerstwa technologicznego. Jednym z głównych celów zaangażowania firmy Shell w Formułę 1 jest zapewnienie transferu technologii i rozwiązań z wyścigowych bolidów do samochodów osobowych. Przykładem praktycznego wykorzystania wiedzy zdobytej podczas wyścigów Formuły 1 jest zaoferowanie wszystkim kierowcom benzyn Shell V-Power oraz olejów silnikowych Shell Helix Ultra.

W sezonie 2017 wrosła minimalna masa pojazdów startujących w wyjściach Formuły 1. Ponadto kierowcy dłużej jeżdżą na całkowicie otwartej przepustnicy. Z tych względów wydajność silników bolidów jest ważniejsza niż kiedykolwiek.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2