strona główna Aktualności PIMOT monitoruje jakość paliw
2017-09-14, ostatnia aktualizacja 2017-09-14 12:17

PIMOT monitoruje jakość paliw

Od września Przemysłowy Instytut Motoryzacji wykorzystuje aplikację mobilną Tankuj24 do monitorowania jakości paliw na stacjach w Polsce.

Ocenie podlega paliwo oferowane na stacjach współpracujących z Tankuj24. Dzięki temu użytkownicy aplikacji będą pewni, że paliwo tankowane do ich samochodów jest sprawdzane przez państwowy instytut badawczy.

Aplikacja Tankuj24 jest dziełem spółki Unimot. Eksperci z Przemysłowego Instytutu Motoryzacji będą sprawdzali jakość paliw korzystając ze specjalistycznego pojazdu badawczego. Próbki zostaną pobrane bezpośrednio z dystrybutorów zgodnie z normą PN-EN 14275:2013-06 w obecności pracownika stacji. Analizie podlega benzyna silnikowa (PB95) i olej napędowy (ON). Dla każdego z tych produktów zostaną zbadane charakterystyczne cechy zgodnie z rodzajem paliwa. W benzynie silnikowej kontrolowana będzie gęstość, prężność par, skład frakcyjny, zawartość siarki i zawartość żywic. W oleju napędowym zostanie skontrolowana gęstość, temperatura zapłonu, skład frakcyjny, zawartość siarki i zawartość zanieczyszczeń.

Tagi

Jakość  Paliwo  PIMOT  Unimot Wasi dostawcy

Podobne

Polecane