strona główna Nowości rynkowe Oleje Shella do samochodów Maserati
2017-10-11, ostatnia aktualizacja 2017-10-11 11:25

Oleje Shella do samochodów Maserati

Fot. Shell

Fot. Shell

Koncern Shell oferuje nowe oleje silnikowe Shell Helix Ultra Maserati 5W-40 oraz 10W-60. Są one obecnie jedynymi środkami smarnymi zalecanymi do samochodów Maserati.

Shell Helix Ultra Maserati 10W-60 jest rekomendowany przez włoskiego producenta luksusowych aut sportowych i wyścigowych do wszystkich modeli, które wyjadą z fabryk w 2018 roku.

W olejach silnikowych Shell Helix Ultra Maserati wykorzystywana jest technologia Shell PurePlus, pozwalającą na produkcję syntetycznych olejów bazowych z gazu ziemnego. Formuła nowych produktów została opracowana tak, by optymalizować osiągi silników Maserati poprzez stabilizację smarowania w skrajnych temperaturach i zapewnienie doskonałego zabezpieczenia przed utlenianiem. Oznacza to lepszą ochronę silnika przed zużyciem oraz korozją.

Firmy Shell i Maserati w 2007 roku zawarły umowę o współpracy technicznej oraz handlowej. Od tamtej pory Maserati zaleca olej Shell Helix Ultra do stosowania we wszystkich swoich samochodach.

Do 2020 roku koncern Shell będzie wyłącznym dostawcą środków smarnych, zarówno na potrzeby fabrycznego zalewania silników Maserati, jak i do ich napełniania w punktach serwisowych. Jednostki napędowe wszystkich samochodów opuszczających fabryki Maserati w Modenie i Turynie będą napełnione olejem silnikowym Shell Helix Ultra Maserati.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane