strona główna Aktualności [pro]Tech startuje w Polsce
2017-10-23, ostatnia aktualizacja 2017-10-23 06:00

[pro]Tech startuje w Polsce

Fot. ZF

Fot. ZF

Koncept warsztatowy ZF Services [pro]Tech zainauguruje swoją działalność na polskim rynku w 2018 roku.

ZF Services [pro]Tech oferuje partnerom warsztatowym dostęp do technologii stosowanych w produktach koncernu ZF: Sachs, Lemförder, TRW oraz Openmatics.

Dzięki nowej platformie komunikacyjnej wszystkie informacje związane z markami koncernu ZF dostępne będą na stronie protech.zf.com/pl. W jednym miejscu znajdą się instrukcje montażowe, informacje na temat dostępnych szkoleń, jak również filmy szkoleniowe i inne materiały marketingowe.

Dotychczasowi partnerzy ZF zostaną niebawem poinformowani o uruchomieniu nowego projektu i będą mogli bezpłatnie przystąpić do ZF Services [pro]Tech. Dla nowych użytkowników przewidziana jest jednorazowa opłata startowa w wysokości 100 zł netto, w ramach której otrzymają instrukcje montażowe, katalogi części online, wsparcie techniczne w postaci infolinii oraz dostęp do platformy, na której będą mogli zamówić dodatkowe materiały marketingowe. Dostęp do specjalistycznych szkoleń oraz akcji serwisowych producentów jest w tej opcji możliwy do dokupienia.

ZF proponuje również wariant Services [pro]Tech Plus, w ramach której firma wspiera partnerów w sposób ponadstandardowy. Opcja Plus zakłada jednorazową opłatę startową w wysokości 100 zł netto oraz roczną opłatę systemową w wysokości 599 zł netto. W zamian gwarantowane jest wsparcie eksperta na miejscu w warsztacie partnera i przekazywanie informacji serwisowych OEM, np. o akcjach fabrycznych prowadzonych przez globalnych producentów samochodów. Pracownicy partnera otrzymują również możliwość uczestniczenia w dwudniowym specjalnym szkoleniu w ciągu roku. Dodatkowo, warsztat zostanie oznaczony znakiem [pro]Tech Plus.

Partnerzy decydujący się na opcję podstawową mogą zamówić dodatkowe usługi z wersji rozszerzonej.

Koncept ZF Services [pro]Tech wystartował w 2012 r. i rozpoczął się od dziesięciu szkoleń prowadzonych w siedmiu regionach. Program rozrósł się do 60 kursów w 27 regionach Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Koncepcję wprowadzono również w Hiszpanii. Do programu profesjonalnych warsztatów w 2018 r. dołączą: Polska, Brazylia, Portugalia i Włochy.

Szkolenia kładą nacisk na aspekt praktyczny i obejmują układ napędowy, podwozie oraz układ kierowniczy. Tematyka szkoleń uwzględnia montaż, naprawę i serwis modułu wspomagania układu kierowniczego, sprzęgła oraz diagnostykę oraz serwisowanie automatycznych skrzyń biegów 6HP i 8HP wraz z przekładnią hydrokinetyczną. Na zajęciach szczegółowo omawiana jest specyfika popularnych modeli samochodów osobowych (marek takich jak Audi, BMW czy Volkswagen).

W ofercie szkoleń ZF Services [pro]Tech znajdują się również moduły tematyczne dotyczące pojazdów użytkowych. W tym roku wprowadzone zostało nowe szkolenie z zakresu serwisowania skrzyń biegów AS Tronic oraz EcoSplit. W związku z rosnącym zainteresowanie pojazdami hybrydowmi i elektrycznymi oferta szkoleniowa ZF Services [pro]Tech została rozszerzona o tematykę układów wysokiego napięcia.

Kolejne moduły szkoleniowe będą dodawane w 2018 r.

Tagi

ZF  [pro]Tech 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2