strona główna Aktualności Bezpieczny Warsztat 2017
2017-11-20, ostatnia aktualizacja 2017-11-20 10:25

Bezpieczny Warsztat 2017

Fot. SDCM

Fot. SDCM

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych po raz trzeci zdecydowało się pogłębić wiedzę na temat rynku niezależnych warsztatów samochodowych, organizując konkurs "Bezpieczny Warsztat".

W czasie konkursu skorzystano z usług audytorów z firmy Dekra Polska. Skontrolowali oni kilkadziesiąt serwisów, stawiając następujący wniosek: z roku na rok rynek niezależnych warsztatów coraz bardziej rośnie w siłę. 8 listopada, podczas XII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, zaprezentowano wnioski z przeprowadzonych badań i wskazano najbezpieczniejsze niezależne warsztaty samochodowe w Polsce w trzech kategoriach: warsztat mały, średni i duży.

Wszystkie placówki zamawiają części przez Internet oraz dbają o komfort swoich klientów; niemal 100% z nich korzysta z urządzeń diagnostycznych z aktualnym oprogramowaniem.

Wyniki konkursu

Kategoria "Warsztat mały" (od 1 do 3 stanowisk naprawczych)

miejsce I: Auto Serwis Ireneusz Ławniczak

miejsce II: Simp-Automex Piotr Gębiś

miejsce III: Auto Service Banaszak

wyróżnienie: Serwis Gładysz Motors

Kategoria "Warsztat średni" (od 4 do 6 stanowisk naprawczych)

miejsce I: BS Sanecznik

miejsce II: Auto Service DAP

miejsce III: Laver Anna Szachnowska

wyróżnienie: Serwis Telgum

Kategoria "Warsztat duży" (powyżej 6 stanowisk naprawczych)

miejsce I: Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Rosiak

miejsce II: Autoreduta

miejsce III: F.H.U. Ślusarczyk Jakub Ślusarczyk

wyróżnienie: Auto Serwis Dan-Car, Serwis GP mobile

Każdy warsztat dysponuje miejscem parkingowym dla klientów, większość dba o dostępność sieci Wi-Fi oraz odpowiedni wygląd poczekalni; 93% serwisów oferuje udogodnienie w postaci możliwości płacenia kartą za wykonane usługi, a 87% naprawia pojazdy wielu marek.

Aż 81% z placówek może pochwalić się czytelną dla klientów stroną internetową. Około połowa warsztatów dysponuje urządzeniami do badania hamulców czy amortyzatorów, a co piąta placówka wdraża system ISO; 81% serwisów na czas naprawy proponuje klientom auto zastępcze.

  • 2017-12-05 15:17

    Bezpieczny warsztat = profesjonalny sprzet

    Mateusz Ciereśniak

    Nie ma bezpiecznego warsztatu bez profesjonalnego sprzętu a o to musi zadbać już szef chyba wszyscy o tym wiemy. U nas były narzedzia z RG Narzędzia i wszystko nie starsze niż 5 lat dzieki czemu nowe, bezpieczne technologie. Nie dochodzilo do zadnych wypadkow. Filozofia byla taka ze nie chodzi tylko o zysk w postaci przychodow z napraw ale tez zysk z bezpieczenstwa pracownikow

    skomentujWasi dostawcy

Podobne

Polecane