strona główna Nowości rynkowe SKF: rozszerzona zawartość zestawu z pompą wody
2017-11-22, ostatnia aktualizacja 2017-11-22 06:00

SKF: rozszerzona zawartość zestawu z pompą wody

Fot. SKF

Fot. SKF

Firma SKF dba o prawidłowy montaż swoich produktów i w związku z tym oferuje na rynku wtórnym nowy zestaw pompy wody, uzupełniony o elementy mocujące.

Opakowanie z pompą wody zawiera obecnie dodatkowe elementy: metalową uszczelkę (nakładaną od strony bloku silnika), o-ring zamontowany na wielowypuście osi pompy, o-ring termostatu oraz cztery śruby mocujące. Opisywany zestaw (o kodzie SKF VKPA 84621) przeznaczony jest do Forda Mondeo III i Transita (2.0 i 2.2 TDDi-TDCi) oraz Jagura X-Type z silnikami wysokoprężnymi o pojemności 2.0 i 2.2 litra.

Specjaliści firmy SKF podkreślają, że przed wymianą pompy wody należy zbadać stan wielowypustu osi, którego zużycie może świadczyć o zbyt dużych wibracjach pochodzących z silnika. W związku z tym należy sprawdzić stan koła pasowego wału korbowego z tłumikiem drgań oraz dwumasowego koła zamachowego. Ważne jest też odpowiednie nasmarowanie miejsca połączenia z pompą wspomagania.

Istotnym krokiem jest wymontowanie termostatu regulacji temperatury oleju i założenie nowego o-ringu (dołączonego do zestawu SKF VKPA 84621), tak, aby zapewnić odpowiednią powierzchnię styku i zapobiec ewentualnym wibracjom, a tym samym uszkodzeniom wirnika i całej pompy wody.

Tagi

SKF  pompa wody Wasi dostawcy

Podobne

Polecane