strona główna Aktualności Warszawski sukces Auto Partner Rally Team
2017-12-05, ostatnia aktualizacja 2017-12-05 06:00

Warszawski sukces Auto Partner Rally Team

Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevičius, reprezentujący Auto Partner Rally Team, zajęli drugie miejsce podczas Kryterium Asów na ulicy Karowej.

W Rajdzie Barbórka, do klasyfikacji którego zaliczano pięć wcześniej rozegranych odcinków, zawodnicy uzyskali 6. lokatę.

Rajd Barbórka zgromadził najlepszych polskich kierowców, w tym aktualnego mistrza Europy, Kajetana Kajetanowicza, i mistrza Polski – Filipa Nivette. Organizatorzy zaplanowali pięć odcinków specjalnych. Zawodnicy mieli do pokonania trzykrotnie próbę na Bemowie oraz dwukrotny przejazd Toru Modlin.

Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevičius mieli 40 rywali w klasie R1. Reprezentanci Auto Partner Rally Team w Skodzie Fabii R5 na dwóch pierwszych oesach zajęli 8. i 10. miejsce. Podczas drugiej pętli załoga przyspieszyła (efektem były dwa piąte czasy), a ostatecznie zajęła 6. lokatę w końcowej klasyfikacji Rajdu Barbórka.

Kulminacją dnia był odcinek na ulicy Karowej (niezaliczany do klasyfikacji całego rajdu). Zawodnicy Auto Partner Rally Team ustąpili tylko Kajetanowi Kajetanowiczowi i Jarosławowi Baranowi, którzy startowali najnowszym Fordem Fiestą WRC 2017.