strona główna Wydarzenia Studencki bolid na Rajdzie Barbórka
2015-12-11, ostatnia aktualizacja 2015-12-11 06:00

Studencki bolid na Rajdzie Barbórka

Fot. WUT Racing, Kongsberg Automotive

Fot. WUT Racing, Kongsberg Automotive

W sobotę, 12 grudnia, odbędzie się oficjalne zakończenie sezonu motorowego w Polsce – Rajd Barbórka.

Widzowie będą mieli okazję podziwiać nie tylko samochody rajdowe, ale także bolid skonstruowany przez zespół WUT Racing złożony ze studentów Politechniki Warszawskiej. Młodych inżynierów wspiera firma Kongsberg Automotive Pruszków.

WUT Racing jest największym projektem realizowanym na Politechnice Warszawskiej. Do tej pory powstały dwa auta, które startowały w międzynarodowych zawodach Formula SAE. Podczas rywalizacji we Włoszech samochód pokonał 33 drużyny z innych krajów, a konstruktorzy zajęli 17. miejsce w klasyfikacji końcowej. Jest to najlepszy wynik wśród polskich zespołów występujących w zawodach Formuły Student.

Podczas tegorocznej edycji rajdu studenci z WUT Racing zaprezentują samodzielnie zbudowany bolid WUT2. Koszt projektu to około 300 tysięcy zł rocznie.

WUT Racing

Sponsor zespołu, Kongsberg Automotive, jest norweskim holdingiem obecnym w branży motoryzacyjnej od ponad 50 lat. Przedsiębiorstwo produkuje m.in. maty grzewcze, systemy wentylowania foteli samochodowych i regulacji podparcia lędźwiowego (a także masażu), które są montowane w pojazdach takich marek jak Volvo, BMW, Jaguar, Land Rover, Volkswagen, Toyota czy Bentley.

W Polsce Kongsberg Automotive działa już od 15 lat i zatrudnia w Pruszkowie ponad 1000 pracowników.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane