strona główna Aktualności Testy opon Triangle
2018-05-24, ostatnia aktualizacja 2018-05-24 06:00

Testy opon Triangle

Fot. ProfiAuto

Fot. ProfiAuto

Sieć ProfiAuto poszerzyła ofertę o opony marki Triangle, które wcześniej trafiły na koła samochodów uczestniczących w serii ProfiRacing Cup.

Wydarzenie, którego ambasadorem jest pilot rajdowy Maciej Wisławski, to cykl spotkań szkoleniowych dla mechaników samochodowych. Elementem warsztatów jest rywalizacja na torze Jastrząb.

Opony Triangle testowane były przez 324 mechaników w prawie każdych warunkach pogodowych: od zimowych po temperatury przekraczające 20 stopni. Sprawdzano je podczas slalomu o zmiennej przyczepności, na szybkich partiach toru, na rondzie z częścią poślizgową oraz w warunkach podsterowności i nadsterowności na zakrętach. Opony skonfrontowano również z szarpakiem oraz zweryfikowano, jak radzą sobie ze wzniesieniem z płytą poślizgową o 10-procentowym nachyleniu, wyposażonym w aktywne kurtyny wodne.

Uczestnicy testów podkreślali, że w przypadku gwałtownego hamowania późno włączał im się system ABS, co wskazywało na dobrą przyczepność. Wielu mechaników zwracało uwagę na fakt, że opony są ciche i komfortowe. Dodatkowo opony Triangle wymagają użycia niewielu ciężarków w trakcie montażu i charakteryzuje je doskonała relacja jakości do ceny.

Obecnie w ramach programu "Gwarancja potrójnej satysfakcji Triangle" własne testy mogą przeprowadzić wszyscy kierowcy. W tym celu należy kupić komplet opon w punktach sieci ProfiAuto; klienci mają 15 dni na przetestowanie ogumienia, a po tym czasie mogą dokonać ewentualnej wymiany na alternatywny komplet opon marki Triangle (lub innego producenta).

Tagi

ProfiAuto  opomy  Triangle Wasi dostawcy

Podobne

Polecane