strona główna Aktualności Homologacje dla opon Pirelli
2018-07-16, ostatnia aktualizacja 2018-07-16 13:53

Homologacje dla opon Pirelli

Fot. Pirelli

Fot. Pirelli

Marka Pirelli otrzymała ponad 500 homologacji dla opon typu Run Flat.

Run Flat jest technologią, która umożliwia kontynuowanie jazdy nawet po przebiciu opony i dotarcie do najbliższego zakładu wulkanizacyjnego,

Ogółem firma Pirelli uzyskała 516 homologacji opon Run Flat: 326 homologacji dla opon letnich, 100 dla opon zimowych i 90 dla opon typu "all season".

Opisywane ogumienie zostało wybrane przez wielu producentów samochodów jako oryginalne wyposażenie do nowych modeli. Należą do nich: Alfa Romeo (która homologowała opony Run Flat w sedanie Giulia), a także BMW, Cadillac, Dodge, Jeep, Mercedes, Mini i Rolls-Royce.

Nawet po sygnalizacji nagłej utraty ciśnienia przez system monitorowania kierowca może kontynuować jazdę na dystansie 80 kilometrów z maksymalną prędkością 80 km/h. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja ściany bocznej opony jest w stanie utrzymać ciężar samochodu. System Self Supporting marki Pirelli wykorzystuje specjalne wzmocnienia umieszczone po bokach wewnętrznej struktury opony, które są w stanie wytrzymać zarówno pionowe, jak i poziome obciążenia działające na samochód.

Technologia Run Flat jest stosowana w oponach P Zero, Cinturato, Scorpion, Scorpion Winter, Winter Sottozero 3 oraz Winter Sottozero Serie II. Wystarcza to do pokrycia 97% obręczy w rozmiarze 18 cali lub większym.Wasi dostawcy


Podobne

Polecanever. 2023