strona główna Aktualności Megatrendy w motoryzacji okiem kobiet
2018-10-12, ostatnia aktualizacja 2018-10-12 15:54

Megatrendy w motoryzacji okiem kobiet

Fot. SDCM

Fot. SDCM

Podczas Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, który odbędzie się 7 i 8 listopada w Warszawie, przeprowadzone zostaną specjalne sesje kobiet.

Pierwszego dnia zaplanowano sesję składającą się z 2 paneli: „Siła kobiet w męskiej branży” (podsumowanie efektów ubiegłorocznego spotkania) oraz „Napędzamy polską motoryzację – megatrendy”, w czasie którego kobiety kierujące jednymi z największych firm z branży motoryzacyjnej będą dyskutować na temat zmian, jakie mogą czekać motoryzację w Polsce i Europie. Wśród prelegentek pojawią się między innymi Joanna Szkudłapska-Włodarczyk (Mahle), Anna Wilczewska (Castrol) i Małgorzata Demidziuk (Santander).

Rok 2017 posłuży za punkt odniesienia do porównań, a te z panelistek, które po raz drugi wezmą udział w dyskusji, będą mogły opowiedzieć o zmianach jakie zauważyły w ciągu roku. Czy szklany sufit, z którymi borykają się kobiety w motoryzacji ustępuje? Czy pojawiło się w branży więcej kobiet świadomych swej wartości zawodowej? Odpowiedzi na te pytania udzielą kobiety silnie związane z przemysłem i rynkiem motoryzacyjnym, a na sali zasiądą kobiety zarządzające firmami motoryzacyjnymi, które także będą miały szansę zabrać głos w dyskusji.

W drugiej części panelistki opowiedzą zebranym jak przygotowują swoje firmy na wyzwania, które przed motoryzacją stawiają megatrendy. Cyfryzacja i telematyka, autonomiczne i połączone pojazdy, elektromobilność czy carsharing od nowa definiują motoryzację. Zmiany rynkowe, konsolidacje, wzrost konkurencyjności i presja cenowa dodatkowo wpływają na funkcjonowanie firm motoryzacyjnych. Jak radzą sobie z tym prelegentki w codziennym kierowaniu swoimi firmami? Jak na to wszystko wpływają dodatkowo braki kadrowe? I czy odpowiedzią może być wdrażanie w firmach idei Przemysłu 4.0?

Należy wspomnieć także o specjalnej sesji poświęconej Przemysłowi 4.0, organizowanej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Głównym celem sesji jest przedstawienie inicjatyw na rzecz rozwoju Przemysłu 4.0 koordynowane przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Wstęp na sesję ministerstwa jest bezpłatny.

Więcej informacji:: moto-konferencja.plWasi dostawcy

Podobne

Polecane