strona główna Wydarzenia Dacia Duster ELF Cup 2018
2018-10-15, ostatnia aktualizacja 2018-10-15 15:29

Dacia Duster ELF Cup 2018

Fot. Total

Fot. Total

Zakończyła się druga edycja cyklu wyścigowego Dacia Duster ELF Cup.

Zwycięzcami piątej, ostatniej rundy, zostali Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba. W rezultacie zespół ten obronił tytuł mistrzowski sprzed roku. Kolejne miejsce zdobyli Mariusz Pietrzycki i Kamil Nowak, a na trzecim znaleźli się Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek.

Po sukcesie drugiej serii amatorskich rajdów organizatorzy zapowiadają kolejne sezony. Pierwszy cykl Dacia Duster ELF Cup rozpoczął się w 2017 roku. Wystartowało w nim dziesięć załóg, które rywalizowały ze sobą w pięciu rundach, zaliczanych jednocześnie do Mistrzostw lub Pucharu Polski w Rajdach Terenowych. Do drugiego sezonu zgłosiło się ponad dziesięć załóg, jednak na linii startu pierwszego etapu, Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie, stanęło tylko dziewięć samochodów.

W serii Dacia Duster ELF Cup startują auta przystosowane do specyficznych warunków panujących na trasie rajdów terenowych. Inżynierowie marki Total uczestniczyli w pracach nad modyfikacją jednostki napędowej, w której zwiększono moc ze 109 do 130 koni mechanicznych przy podniesieniu maksymalnego momentu obrotowego do 287 Nm przy 1903 obrotach na minutę. Odpowiednie zmiany przeprowadzono też w skrzyni biegów, tylnym moście i układzie chłodzenia. Pomimo to wszystkie oleje, smary i płyny eksploatacyjne, dostarczone przez markę Total, mają tę samą specyfikację, co produkty dostępne na rynku.

  • 2018-10-16 15:25

    Ciekawostka

    Zawodnik

    Zmiany w skrzyni biegów, tylnym moście i układzie chłodzenia? Chyba warto zweryfikować te informacje i poprawić.

    skomentujWasi dostawcy

Podobne

Polecane