strona główna Nowości rynkowe Więcej produktów LuK RepSet 2CT
2019-01-16, ostatnia aktualizacja 2019-01-16 06:00

Podręcznik mechaniki pojazdowej

Więcej produktów LuK RepSet 2CT

Zestaw naprawczy podwójnego sprzęgła mokrego

Schaeffler

Zestaw naprawczy podwójnego sprzęgła mokrego

 

Schaeffler wprowadza nowe rozwiązania naprawcze przeznaczone do sprzęgieł suchych i mokrych. Nowością w dziale Aftermarket jest m.in zestaw naprawczy dla samochodów Smart Forfour i Fortwo oraz Renault Twingo.

Zestawy LuK RepSet 2CT umożliwiają warsztatom przeprowadzenie szybkiej i sprawnej naprawy. Każdy zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy, które doskonale ze sobą współpracują. Oprócz tulei prowadzących, pierścieni osadczych i śrub montażowych, są w nim też dźwignie włączające sprzęgło oraz łożyska oporowe.

 

Dzięki zestawowi LuK RepSet 2CT, Schaeffler jest nie tylko pierwszą, ale też jedyną firmą, która oferuje na rynku części zamiennych zestawy naprawcze do mokrych sprzęgieł podwójnych. Obecnie oferta została rozszerzona o zestawy dla samochodów marek Fiat, Renault i Smart. Dodatkowo Schaeffler ma teraz w swojej ofercie zestawy naprawcze dla mokrych sprzęgieł podwójnych używanych w samochodach Audi, Seat, Skoda i Volkswagen (z 7-biegową skrzynią DQ500).

Zasada działania podwójnego sprzęgła polega w uproszczeniu na tym, że obydwa sprzęgła pracują równocześnie. Gdy jedno z nich przenosi moment obrotowy, drugie oczekuje na błyskawiczne załączenie kolejnego biegu. Umożliwia to płynne przełączanie biegów bez utraty mocy i wydajności.

Zestaw narzędzi specjalnych do montażu sprzęgieł mokrych

 

Zestaw naprawczy podwójnego sprzęgła suchego

 

Suche sprzęgło podwójne jest stosowane głównie w pojazdach o niższym momencie obrotowym, ponieważ w innym przypadku nadmiar wydzielanego ciepła nie miałby się jak rozproszyć. Natomiast mokre podwójne sprzęgło stosowane jest głównie w pojazdach ze szczególnie wysokim momentem obrotowym, przekraczającym 250 Nm. Dzięki zastosowaniu chłodzenia olejem, możliwe jest przenoszenie wyższych momentów obrotowych. W tej wersji, ciepło powstałe podczas zmiany biegów oraz przyspieszania, rozprasza się w oleju.

Niezależnie od tego, czy jest to wersja mokra czy sucha, każdy zestaw LuK RepSet 2CT składa się nie tylko z podwójnego sprzęgła, ale zawiera także wszystkie elementy niezbędne do przeprowadzenia naprawy, które precyzyjnie do siebie pasują. Produkt ten został uzupełniony odpowiednim modułowym systemem narzędzi specjalnych, niezbędnym do wymiany pdwójnego sprzęgła. Zestawy narzędzi przewidziane do konkretnych modeli pojazdów można w łatwy sposób połączyć z zestawem podstawowym.

Przekrój sprzęgła podwójnego mokrego

 

Do każdego zestawu LuK RepSet 2CT i każdego narzędzia specjalnego dołączone są szczegółowe informacje w ośmiu językach dotyczące technologii oraz montażu. Dodatkowe informacje na temat tych zestawów naprawczych, wraz z całym portfolio działu Automotive Aftermarket firmy Schaeffler dostępne są na portalu REPXPERT (www.repxpert.pl). Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do wszystkich informacji technicznych, takich jak filmy montażowe i broszury techniczne.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2