2019-02-01, ostatnia aktualizacja 2019-02-01 06:00

Złoty środek

Fot. Hella Polska

Fot. Hella Polska

Hella Gutmann Solutions oferuje serwisom samochodowym testery diagnostyczne z serii Mega Macs. Jak to zwykle bywa, największe zainteresowanie budzi model 77, czyli najnowszy produkt firmy.

Model ten skupia w sobie najnowsze technologie diagnostyki i pomocy w rozwiązywaniu problemów w czasie rzeczywistym. Drugi biegun firmowej oferty cieszący się uznaniem mechaników to model Mega Macs PC. Jest to tania, ale bardzo wydajna przystawka, zamieniająca laptop lub tablet z systemem Windows w zaawansowane rozwiązanie diagnostyczne.

Między tymi biegunami znajduje się tester Mega Macs 56, który można bez cienia wątpliwości nazwać złotym środkiem. To samodzielne urządzenie, składające się z bazy z dotykowym ekranem o wysokiej rozdzielczości i bezprzewodowego modułu VCI, który pośredniczy między pojazdem a testerem. Moduł VCI z Mega Macs 56 może być wykorzystany do połączenia samochodu z komputerem podłączonym do Internetu w celu skorzystania z funkcji PassThru (diagnostyka online poprzez serwer producenta pojazdu).

Tester Mega Macs 56 w wersji podstawowej

Mega Macs 56 imponuje szybkością pracy i uruchamiania się oraz wyrazistością obrazu i łatwością obsługi intuicyjnego interfejsu użytkownika. W swej podstawowej wersji jest bogatym w funkcje uniwersalnym testerem diagnostycznym. Umożliwia odczyt i kasowanie kodów błędów. Każdy kod ma rozpisane znaczenie, wskazówki przyczyn awarii i sposobów jej naprawy.

System Mega Macs 56 pozwala także na odczyt 12 parametrów rzeczywistych w formie graficznej i/lub cyfrowej. Pomiary, jak i odczytane kody można zapisać w pamięci urządzenia w celu późniejszej analizy. Tester umożliwia również kodowanie zespołów, adaptację modułów, kasowanie inspekcji serwisowych.

Widok ekranu urządzenia

Oprogramowanie podstawowe zawiera formularze (możliwe do wydrukowania) ułatwiające przyjęcie samochodu do naprawy lub przeprowadzenie wszystkich przewidzianych przez producenta czynności serwisowych w wybranych przedziałach przebiegu auta.

Ciekawą opcją jest możliwość rozliczania napraw z wykorzystaniem kalkulatora czasu wykonywanych prac warsztatowych bazującego na danych producentów pojazdów.

Podstawowe oprogramowanie urządzenia można okresowo aktualizować, co nie jest obowiązkowe. Gdy nie przeprowadza się aktualizacji, tester pracuje nadal z ostatnią wpisaną do niego wersją oprogramowania. Ze względu jednak na rosnący udział elementów elektronicznych i różnorodnych systemów informatycznych występujących w najnowszych samochodach zaleca się regularną aktualizację urządzenia. Dostawca testera, jak i jego dystrybutorzy oferują w tej dziedzinie rozwiązania finansowe i logistyczne zadowalające każdego użytkownika systemu diagnostyki Mega Macs 56.

Urządzenie to można również zamienić w platformę diagnostyczną poprzez wykupienie licencji dodatkowych. Wtedy oprócz wspomnianych wcześniej funkcji warsztat ma do dyspozycji dostęp online (tester korzysta z warsztatowej sieci wi-fi) do bogatej bazy (HGS-Data), w tym do schematów instalacji elektrycznych różnych systemów w pojazdach z opisanymi złączami i pinami sterowników.

Dostępne są też informacje o sposobach i narzędziach koniecznych przy wymianach elementów rozrządu silników, dokładnych danych technicznych i wreszcie dostęp do pomocy specjalistów z infolinii Hella Gutmann Solutions (HGS).

Uzyskanie specjalistycznych informacji pomagających rozwiązywać trudne przypadki jest możliwe po przesłaniu odczytanych danych diagnostycznych prosto z testera do serwera HGS. Informację zwrotną otrzymuje się na podany w zapytaniu mail, bezpośrednio na skrzynkę pocztową urządzenia bądź telefonicznie. Ta opcja wymaga wykupienia odpowiedniej licencji.

Kompleksowa platforma diagnostyczna wykorzystująca tester Mega Macs 56

Tester Mega Macs 56 można bardzo łatwo rozbudować przez zastosowanie dodatkowego modułu funkcjonalnego. Jest to dwukanałowy system pomiarowy. Zawiera on szybki oscyloskop do pomiaru napięć i rezystancji. Moduł pozwala na podłączenie cęgów do pomiarów przepływu prądu (rozruch, ładowanie akumulatora, praca spoczynkowa instalacji elektrycznej). Jeżeli jest taka potrzeba, w urządzeniu można zamontować dwa moduły pomiarowe i wykorzystywać oscyloskop jako czterokanałowy.

Urządzenie Mega Macs 56 nie jest rozwiązaniem kompromisowym między tanim a najnowszym urządzeniem firmy Hella Gutmann Solutions. To mniej efektowna, ale niezwykle wartościowa platforma diagnostyczna, spełniająca wszelkie oczekiwania nowoczesnych warsztatów.Zenon Rudak
Kierownik Centrum Technicznego Hella Polska

Tagi

Tester  Hella  Diagnostyka 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane