strona główna Aktualności Goodyear: opony do pojazdu Olli
2019-03-12, ostatnia aktualizacja 2019-03-12 12:44

Goodyear: opony do pojazdu Olli

Fot. Goodyear

Fot. Goodyear

Goodyear Tire & Rubber Company angażuje się w prace nad autonomicznymi pojazdami.

Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie 2019 koncern oponiarski zaprezentował ośmioosobowy autonomiczny autobus o nazwie Olli. Goodyear jest wyłącznym dostawcą ogumienia do tego pojazdu.

Badania nad autonomicznymi pojazdami pozwalają Goodyearowi analizować różne aspekty konserwacji opon, które należy uwzględnić, gdy auta poruszają się samodzielnie. Testy będą prowadzone m.in. w ośrodku Mcity należącym do Uniwersytetu w Michigan. Jest to publiczno-prywatny instytut badawczo-rozwojowy, który dysponuje terenem około 8 hektarów, wyposażonym w pełną infrastrukturę drogową.

Goodyear wyposaża w opony także trzy autonomiczne autobusy należące do luksemburskiego przedsiębiorstwa Sales-Lentz. Każdy z nich może przewozić do 14 pasażerów na lokalnych trasach. Ogumienie zamontowane w tych pojazdach zostało wyposażone w specjalne czujniki zbierające dane z trasy. Inżynierowie z Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu wykorzystują zgromadzone informacje m.in. do przewidywania prac serwisowych.Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2