strona główna Aktualności ProfiAuto: co zrobić w razie wypadku?
2019-05-06, ostatnia aktualizacja 2019-05-06 12:57

ProfiAuto: co zrobić w razie wypadku?

W razie wypadku drogowego polscy kierowcy będą wiedzieli jak się zachować i wezwą służby porządkowe, ale mogą mieć obawy przed udzieleniem pierwszej pomocy – wynika tak z badania przeprowadzonego w ramach akcji ProfiAuto PitStop.

W czasie bezpłatnej kontroli samochodów kierowcy zostali poproszeni o anonimowe wypełnienie ankiet na temat bezpieczeństwa na drogach. Aż 64% z nich przyznało, że było kiedyś świadkami wypadku drogowego.

Połowa kierowców oceniła swoją wiedzę na temat zachowania podczas wypadku na czwórkę w szkolnej skali. 21% uważa, że ich wiedza jest bardzo dobra, a 19%, że dostateczna.

Blisko 1/3 ankietowanych ostatni raz miała kontakt z informacjami na temat pomocy doraźnej podczas kursu na prawo jazdy. Co czwarty kierowca dowiedział się z mediów, jak prawidłowo zachować się podczas wypadku, a niemal 10% uczestniczyło w szkoleniach dotyczących bezpieczeństwa w pracy lub kursach dodatkowych we własnym zakresie.

Nie najlepiej prezentują się wyniki dotyczące udzielenia pierwszej pomocy na miejscu. 45% kierowców twierdzi, że wie jak to zrobić, ale tylko 16% podjęłoby się tego bez wahania. Co czwarty respondent uważa, że nie ma wystarczających umiejętności lub wiedzy, ale wezwałby służby ratunkowe. Z kolei co piąty byłby w stanie zabezpieczyć miejsce wypadku. 19% ankietowanych obawia się, że w momencie krytycznym mogliby odczuwać duży stres lub strach, a blisko 10% uważa, że nie nie dysponuje odpowiednim sprzętem do udzielenia pomocy.

Tagi

Badanie  ProfiAuto Wasi dostawcy

Podobne

Polecane