strona główna Aktualności Wspólny projekt Goodyeara i Citroëna
2019-05-15, ostatnia aktualizacja 2019-05-15 12:52

Wspólny projekt Goodyeara i Citroëna

Fot. Goodyear

Fot. Goodyear

Citroën 19_19 Concept to autonomiczny, wyposażony w kompleksowy system łączności pojazd elektryczny, zaprojektowany z okazji stulecia francuskiej marki.

Na wyposażeniu auta znajduje się opona Goodyear C100, która wyróżnia się bardzo dużymi wymiarami i estetyką dopasowaną do wzornictwa pojazdu. Jej zadaniem jest zapewnienie komfortu podróży i współpracy z inteligentnymi systemami samochodu.

Średnica C100 wynosi prawie metr (w porównaniu z 60 cm w przypadku typowej opony). Większa średnica zapewnia wydajność, komfort i osiągi, począwszy od niższych oporów toczenia (w celu zwiększenia efektywności energetycznej i zasięgu pojazdu Citroën 19_19 Concept), po lepszą jazdę i zachowanie na mokrej nawierzchni.

Model C100 ma specjalny wzór bieżnika, który zapewnia zarówno komfort, jak i właściwości jezdne. Ogumienie zawiera niemal o 100 więcej bloków bieżnika niż przeciętna opona, co gwarantuje znacznie cichszą jazdę. Ponadto mieszanka bieżnika C100 została zainspirowana właściwościami naturalnej gąbki. Dzięki możliwości usztywnienia na sucho lub zmiękczenia na mokrej nawierzchni bieżnik poprawi prowadzenie, przyczepność i hamowanie w obu warunkach.

Koncepcyjna opona C100 została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu zaawansowanej technologii czujników; w rezultacie będzie ona w stanie „wyczuwać” nawierzchnię drogi i warunki pogodowe oraz komunikować się z autonomicznym systemem sterowania pojazdem Citroën 19_19 Concept w celu poprawy osiągów podczas jazdy. Zaawansowana technologia aktywnego zużycia umożliwia ocenę stanu ogumienia i pozwala na jego aktywną konserwację.

C100 jest wprawdzie projektem czysto koncepcyjnym, ale niektóre z jej charakterystycznych technologii, takie jak wysoka i wąska konstrukcja, są już dziś stosowane przez Goodyeara (podczas gdy inne, takie jak inteligentne możliwości opon, są dopracowywane). 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2