strona główna Aktualności SKF na targach ProfiAuto Show
2019-06-06, ostatnia aktualizacja 2019-06-06 13:56

SKF na targach ProfiAuto Show

Fot. SKF

Fot. SKF

Dla SKF branżowe targi ProfiAuto to okazja zarówno do spotkania się z mechanikami samochodowymi, jak i prezentacji swojej oferty. W jej lepszym poznaniu pomoże technologia VR oraz przekrój popularnej skrzyni biegów. Ale to nie wszystko…

Parafrazując powiedzenie – samochód jaki jest każdy widzi. A co się kryje pod karoserią? To także nie jest tajemnicą – tysiące elementów i części. Niektóre z nich pochodzą od SKF. Które? W tym pomoże technologia rozszerzonej rzeczywistości dostępna za pośrednictwem gogli VR. Przenosząc się w świat cyfrowy zobaczymy to na przykładzie trójwymiarowego modelu koła samochodowego zbudowanego na elementach układu zawieszenia i kierowniczego SKF. Co więcej, po zeskanowaniu unikalnego kodu i zainstalowaniu aplikacji SKF, podobny efekt będzie można przenieść na ekran swojego smartfonu lub tabletu.

„Podczas ostatniej edycji Automechaniki we Frankfurcie zaprezentowaliśmy absolutnie nową gamę produktów SKF. Są to elementy układu zawieszenia i kierowniczego. Części te znajdą się również na naszym stoisku podczas ProfiAuto Show 2019, ale przygotowaliśmy też wirtualny pokaz ich zastosowania w samochodzie. Myślę, że taka forma będzie coraz częściej wykorzystywana na szkoleniach czy targach, ciekawi jesteśmy pierwszych wrażeń naszych gości” – mówi Katarzyna Skowronek z SKF.

Formę realnego eksponatu na targowym stoisku SKF przybierze 5-biegowa skrzynia manualna. Posłuży za nią przekrój egzemplarza montowanego w bardzo popularnych w Polsce modelach z Grupy Volkswagen, takich jak Skoda Fabia i Octavia czy VW Polo i Golf. Do współpracy z nią przeznaczono silniki FSI, TFSI, TSI i TDI o pojemności od 1.0 do 1.6 litra. SKF oferuje do niej między innymi łożyska, zaś prezentowany model wykorzystywany jest podczas szkoleń dla mechaników.

„Nie lada gratką dla miłośników sportów motorowych będzie ekspozycja motocykli żużlowych. Ta dyscyplina, określana potocznie „czarnym sportem”, od zawsze miała w Polsce liczne grono wiernych kibiców. A tym samym piękną i bogatą historię. Z nieukrywaną przyjemnością włączyliśmy się w jej promowanie, poprzez wsparcie Fundacji Narodowego Muzeum Sportu Żużlowego Speedway Nostalgia. Motocykle z jej kolekcji będzie można obejrzeć zarówno na naszym stoisku, jak i w holu wejściowym” – dodaje Katarzyna Skowronek.

Tagi

Targi  SKF 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2