strona główna Wydarzenia Konferencja EuroWarsztat 2022
2022-10-04, ostatnia aktualizacja 2022-10-04 14:22

Konferencja EuroWarsztat 2022

Fot. EuroWarsztat

Tegoroczna konferencja sieci EuroWarsztat odbyła się pod hasłem „Rozwój”. Słowo to pojawia się na co dzień w bardzo wielu kontekstach, ale zawsze oznacza pewien proces i wejście na wyższy poziom.

Gruopauto CEE (GACEE), organizator sieci EuroWarsztat, w swoich działaniach stwarza nieustanne możliwości rozwoju uczestnikom sieci. W roku 2022 w jej struktury dołączyli dwaj nowi partnerzy: Darma oraz Hart, a w 2021 roku – Handlopex oraz firma Szik. Włączenie się nowych partnerów  mających własne filie w państwach ościennych  dało impuls do zmiany nazwy Spółki z Groupauto Polska na Groupauto CEE /Central Eastern Europe/.

Zmiany zauważalne są również w podejściu serwisów do potrzeby rozwoju swojego biznesu. Pojawia się coraz silniejsza chęć doskonalenia umiejętności pracowników oraz poszerzania wiedzy w zakresie prowadzenia działalności. Warsztaty z najwyższymi wynikami za audyty w 2021 otrzymały Gwiazdy EuroWarsztatu oraz wyróżnienia za rozwój serwisu w poszczególnych obszarach. Groupauto International nagrodziło trzy Polskie EuroWarsztaty w konkursie World-Class Workshop na postawie audytów wewnętrznych.

Celem sieci EuroWarsztat jest wspieranie serwisów w rozwoju i dostarczenie im szeregu narzędzi niezbędnych do optymalizacji pracy oraz poszerzania fachowej wiedzy. Służą temu m.in. pakiety szkoleń, dostęp do rozbudowanej platformy komunikacyjnej oraz profesjonalnej infolinii technicznej.

Działania sieci skupiają się również na wspieraniu innowacyjnej przyszłości serwisów. Tegoroczna konferencja była okazją do inauguracji jednego z nowych przedsięwzięć – konceptu NexDrive na rynek Polski. NexDrive to międzynarodowa sieć pojazdów z napędami alternatywnymi, jednocześnie to pierwsza taka sieć w Polsce. Koncepcja ma za zadanie już dzisiaj w pełni przygotować, wyposażyć i wyszkolić warsztaty pod kątem serwisowania pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych. Do projektu zgłosiły się pierwsze EuroWarsztaty, które stawiają na rozwój i innowacje.

Od 2035 roku na mocy unijnej dyrektywy wejdzie w życie zakaz produkcji samochodów z silnikami spalinowymi w Unii Europejskiej. Wdrożenie koncepcji Nexdrive stwarza warsztatom możliwość zdobycia doświadczenia i zatrzymania klientów – przyszłych właścicieli pojazdów elektrycznych czy hybrydowych.

Tagi

EuroWarsztat Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2