strona główna Aktualności BYD Truck w Polsce
2023-05-30, ostatnia aktualizacja 2023-05-30 15:28

BYD Truck w Polsce

Inter Cars

Strategiczne partnerstwo z Inter Cars SA ogłosił BYD Truck. Od teraz ten największy dystrybutor części w Europie Środkowo-Wschodniej jest także dystrybutorem pojazdów ciężarowych i dostawczych BYD Truck w naszym kraju.

Partnerstwo BYD Truck oraz Inter Cars zostało podpisane 26 maja 2023 roku podczas EV Experience, największego elektromobilnego show w Polsce. W myśl zawartej umowy Armatus Sp. z o.o., będący spółką zależną firmy Inter Cars, został dystrybutorem pojazdów ciężarowych i dostawczych BYD w naszym kraju. Sieć dealerska BYD Truck do końca bieżącego roku obejmie 5 punktów w Polsce, które będą zajmowały się sprzedażą oraz serwisem pojazdów.

W wydarzeniu udział wzięli prezes zarządu Inter Cars SA Maciej Oleksowicz, prezes zarządu Armatus sp. z o.o., Sławomir Rybarczyk oraz przedstawiciele BYD Truck: managing director commercial vehicles, Isbrand Ho oraz eTruck sales director Europe, Mahmut Mobassit.

Firma BYD, założona w lutym 1995 r. i obecna w Europie od 1998 r., jest jednym z największych na świecie producentów pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in z liczbą ponad 4,1 mln sprzedanych egzemplarzy do kwietnia 2023 roku. Firma skupia swoją strategię na rozwijaniu innowacji związanych z produkcją akumulatorów, silników elektrycznych, systemów kontroli elektronicznej i układów scalonych; ma zarejestrowanych ponad 28 000 patentów. W ostatnich latach opracowała przełomowe rozwiązania technologiczne, takie jak Blade Battery, e-Platform 3.0 i technologia Cell to Body.

Dzięki obecności w 70 krajach i 400 miastach, BYD odgrywa ważną rolę w branżach związanych z motoryzacją, elektroniką, energią odnawialną i transportem kolejowym.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2