strona główna Aktualności Kongres Nowej Mobilności 2023
2023-09-14, ostatnia aktualizacja 2023-09-14 13:53

Kongres Nowej Mobilności 2023

Kongres Nowej Mobilności

Polskę czekają dwa elektryzujące tygodnie, które upłyną pod hasłem elektromobilności. W najbliższą sobotę, 16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności, organizowany co roku przez Komisję Europejską. „Święto zrównoważonego transportu” będzie obchodzone w całej Polsce. Miasta i organizacje zrealizują tematyczne wydarzenia, inicjatywy i akcje edukacyjne, które potrwają do 22 września. Cztery dni później, 26 września, rozpoczyna się Kongres Nowej Mobilności 2023, największa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej konferencja i targi zeroemisyjnych technologii w transporcie. Największe wydarzenie zrównoważonego transportu w regionie CEE zgromadzi ponad 300 mówców z całego świata. W strefie EXPO zaprezentuje się ponad 150 partnerów i wystawców, liderów zeroemisyjnych technologii.

Udział w Kongresie Nowej Mobilności 2023 zapowiedzieli przedstawiciele instytucji unijnych, administracji centralnej i samorządowej, placówek dyplomatycznych, a także eksperci i praktycy rynku. Zaplanowany w dniach 26 do 28 września br. program KNM 2023 obejmuje ponad 100 punktów i aktywności (debaty, sesje, panele, warsztaty, wystąpienia) dotyczących wszystkich najważniejszych aspektów i wyzwań związanych z rozwojem zrównoważonego transportu w Polsce i Europie.

Podczas KNM odbędą się również kolejne posiedzenia komitetów PSPA, po raz pierwszy w historii otwarte dla publiczności. Omówione zostaną na nich skonkretyzowane postulaty zmian prawnych, wypracowane w ramach projektu „Biała Księga Nowej Mobilności”.

Obok konferencji na KNM 2023 odbędą się największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi EXPO. 19 tysięcy metrów kwadratowych zostało zapewnionych przez ponad 150 partnerów i wystawców. W rezultacie każdy odwiedzający KNM będzie mógł zobaczyć w jednym miejscu innowacyjne rozwiązania z całego łańcucha wartości sektora e-mobility oraz uczestniczyć w szeregu unikatowych na skalę europejską premier. Na Kongresie Nowej Mobilności po raz pierwszy w Polsce zobaczyć będzie można  takie samochody, jak elektryczny Ford Explorer, wodorowe BMW iX5, e-VAN, nowy Hyundai Kona Electric czy zeroemisyjny ciągnik siodłowy Iveco.

Organizatorzy KNM 2023 przygotowali dla uczestników wydarzenia aplikację mobilną „Kongres Nowej Mobilności 2023”. Za jej pośrednictwem można uzyskać dostęp do biletu wstępu, wszystkich najważniejszych informacji na temat konferencji oraz porozmawiać z innymi uczestnikami wydarzenia poprzez chat.

Bilety można też nabyć na stronie: www.kongresnowejmobilnosci.plWasi dostawcy


Podobne

Polecanever. 2023