strona główna Układy elektryczne i elektroniczne Kolor opakowania ułatwia wybór żarówki
2024-01-01, ostatnia aktualizacja 2024-01-01 00:00

Kolor opakowania ułatwia wybór żarówki

Żarówka z opakowania o niebieskim kolorze oświetla obszar przed pojazdem bardziej wyraźnie

Philips

Żarówka z opakowania o niebieskim kolorze oświetla obszar przed pojazdem bardziej wyraźnie

Jeśli dla kogoś priorytetem jest wytrzymałość, powinien ograniczyć się do żarówek markowych producentów, ale w podstawowych specyfikacjach, oferujących zazwyczaj nie więcej niż +30% światła. Jeśli ktoś oczekuje wyraźnej poprawy jasności lub wydłużenia wiązki światła, musi pogodzić się z nieco niższą żywotnością żarówek.

W przypadku gamy żarówek marki Philips wszystkie parametry są bardzo dokładnie oznaczone na opakowaniach i dodatkowo zasygnalizowane odpowiednią kolorystyką. Philips oferuje obecnie sześć podstawowych rodzajów żarówek halogenowych. Różnią się one jasnością emitowanego światła, temperaturą barwową i żywotnością.

Znajomość tych różnic i wzajemnych współzależności ułatwi nabywcy precyzyjne dopasowanie nowych produktów do indywidualnych potrzeb.

Jak to możliwe, że przy zachowaniu homologacji i utrzymaniu dopuszczalnej mocy żarówek halogenowych występują tak duże zmiany parametrów świecenia? W przypadku żarówek Philips poprawa oświetlenia osiągana jest m.in. poprzez zastosowanie inaczej zbudowanego żarnika, który przy tym samym zasilaniu żarzy się mocniej niż ten w standardowej żarówce. Poprawę wydajności zapewnia w ich przypadku także inna kompozycja gazów w bańce, co chroni żarnik przed wypaleniem. Oślepianie innych kierowców oraz ewentualny nadmiar lumenów redukuje się filtrami – zazwyczaj są to paski w kolorze niebieskim. Samochodowe żarówki halogenowe Philips są wykonane z wysokiej jakości szkła kwarcowego. Ma ono lepsze parametry optyczne i wytrzymałościowe od szkła tradycyjnego. Są to m.in. wysoka przezroczystość i niska dyspersja, co oznacza, że po przejściu przez szkło wiązka białego światła pozostaje biała i nie rozszczepia się na „tęczę”. Kwarcowa bańka jest także w stanie wytrzymać znaczne szoki termiczne.

LongLife EcoVision
Model o podwyższonej wytrzymałości z opakowaniem w kolorze zielonym. O ile standardową żywotność żarówki halogenowej szacuje się na poziomie 750 godzin, o tyle w przypadku modelu EcoVision przewidywana żywotność wynosi 1500 godzin, czyli dwa razy więcej. Temperatura barwowa oświetlenia to standardowe 3100 K. Żarówki te polecane są do samochodów, w których dostęp do reflektorów jest utrudniony lub kierowca chce do minimum ograniczyć czynności obsługowe w swoim pojeździe.

Vision
Żarówki Vision dostępne w opakowaniach w kolorze pomarańczowym oferują o 30% więcej światła, zachowując niezłe parametry wytrzymałościowe (do 600 godzin pracy). Inaczej mówiąc, zapewniają lepsze oświetlenie przy zachowaniu wytrzymałości zbliżonej do poziomu standardowego. Jest to zatem bardzo dobra propozycja dla wszystkich, którzy sporo podróżują w trudnych warunkach oświetleniowych, a jednocześnie nie chcą zbyt wiele wydawać na żarówki.

VisionPlus
Fioletowy kolor opakowania i aż 60% więcej światła przy wciąż wysokiej wytrzymałości (do 500 godzin pracy). W przypadku tej żarówki efekt poprawy oświetlenia będzie wyraźnie widoczny, a przy tym wciąż pozostaje ona w rozsądnym przedziale cenowym i oferuje wysoki poziom wytrzymałości.

X-TremeVision Pro150
Wiązka światła dłuższa nawet o 70 m, a światło jaśniejsze do 150%. To już typowa, tuningowa żarówka w turkusowym opakowaniu, która wyróżnia się w zasadzie w każdej kategorii – oprócz wydłużonego zasięgu i zwiększonej jasności ma też wyraźnie bielsze światło o temperaturze barwowej 3400 K.

RacingVision GT200
Bezkompromisowy model o wyjątkowych parametrach. Granatowe opakowanie chroni żarówkę, która emituje światło o temperaturze barwowej 3500 K. Jasność tego światła jest aż o 200% większa w porównaniu z żarówką standardową, a równocześnie zapewnia dłuższy nawet o 80 m zasięg wiązki. W przypadku tego modelu duża moc ogranicza żywotność do ok. 250 godzin, co wysoko pozycjonuje ją w zestawieniu z produktami konkurencji.

WhiteVision Ultra
Ta żarówka w niebieskim opakowaniu ma wyjątkowe cechy. Emituje do 60% więcej światła przy temperaturze barwowej 4200 K, która jest w zasadzie niespotykana wśród tradycyjnych halogenowych żarówek. Białe światło daje „ksenonowy efekt” i sprawia, że cały oświetlany obszar jest bardziej wyrazisty. Mimo tak wyśrubowanych parametrów żarówki WhiteVision Ultra wytrzymują ok. 350 godzin.Wioletta Pasionek
Marketing Manager Central Europe Lumileds Poland

Tagi

Philips  żarówka Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2