strona główna Nowości rynkowe Termostaty Denso na rynku wtórnym
2024-03-18, ostatnia aktualizacja 2024-03-18 13:09

Termostaty Denso na rynku wtórnym

Fot. Denso

Odgrywają one kluczową rolę w utrzymywaniu właściwej temperatury w różnych elementach silnika, co przekłada się na jego optymalne osiągi, oszczędność paliwa i niskie emisje spalin. Dlatego wymieniając termostat, warto sięgnąć po części najwyższej jakości.

Termostaty kontrolują temperaturę pracy silnika, a w niektórych przypadkach również skrzyni biegów, regulując przepływ płynu chłodzącego do chłodnicy i innych określonych obszarów układu chłodzenia. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby utrzymywać temperaturę silnika w określonym przedziale wartości, niezależnie od temperatury zewnętrznej – zarówno podczas mrozów, jak i upałów.

Obecnie w powszechnym użyciu istnieją cztery rodzaje termostatów. Standardowy termostat z flanszą może być dostarczany z zaworem obejściowym lub bez. Wkład termostatu nie posiada flanszy w miejscu, gdzie obudowa podtrzymuje trzpień. Termostaty z obudową to rozwiązanie, w ramach którego zarówno sam termostat, jak i jego obudowa połączone są w jeden zintegrowany element. Termostaty sterowane elektronicznie (MAP) wykorzystują reagujący na temperaturę granulat wosku. Ekspansja wosku jest wywoływana za pomocą sterowanego elektrycznie, zintegrowanego elementu grzejnego, który może być aktywowany na żądanie.

Oczywiście wymienione rodzaje termostatów nie są zamienne i nawet te, których konstrukcja jest podobna, mogą różnić się wymiarami i zakresem temperatur pracy. Dlatego dla utrzymania prawidłowej temperatury pracy silnika i zapewnienia jego optymalnej wydajności przy zachowaniu minimalnwgo wewnętrznego zużycia konieczne jest wyposażenie pojazdu w odpowiedni dla danego silnika termostat.
Linia termostatów Denso produkowanych zgodnie ze ścisłymi specyfikacjami OE obejmuje wszystkie wymienione wyżej rodzaje i składa się z 302 numerów części. Termostaty te pokrywają 80% europejskiego parku pojazdów, zapewniając niezależnym warsztatom niezawodne rozwiązanie w zakresie części zamiennych.

Podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych produktów oferowanych przez Denso w ramach kompleksowego programu części zamiennych dla rynku wtórnego, informacje o termostatach są dostępne w katalogu online, który pozwala szybko i łatwo znaleźć odpowiedni zamiennik.

Termostaty Denso są również pierwszymi produktami termicznymi w portfolio firmy dostarczanymi w opakowaniach przyjaznych dla środowiska. To rozwiązanie odzwierciedla zaangażowanie producenta w osiągnięcie zrównoważonego rozwoju i neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i jest spójne z hasłem polityki środowiskowej firmy: „Nieść nadzieję na przyszłość dla naszej planety, społeczeństwa i wszystkich ludzi”. Dostarczając termostaty w biodegradowalnych, kartonowych opakowaniach, Denso zmniejsza wpływ na środowisko. Podczas gdy tradycyjne materiały opakowaniowe – takie jak plastik – mogą rozkładać się setki, a nawet tysiące lat, zastosowany biodegradowalny materiał szybciej rozkłada się na substancje naturalne.

Więcej informacji o termostatach Denso można znaleźć na stronie produktu, w e-katalogu firmy, w katalogu TecDoc oraz u przedstawicieli firmy.

Tagi

Denso  termostat 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2