strona główna Nowości rynkowe Elektryczne pomocnicze pompy wody marki INA
2024-05-29, ostatnia aktualizacja 2024-05-29 13:15

Elektryczne pomocnicze pompy wody marki INA

Rozwój segmentu systemów chłodzenia - elektryczne pomocnicze pompy wody marki INA

Fot. Schaeffler

Rozwój segmentu systemów chłodzenia - elektryczne pomocnicze pompy wody marki INA

Schaeffler stawia na rozwój segmentu systemów chłodzenia: rozszerza portfolio marki INA o elektryczne pomocnicze pompy wody. Są one istotnym elementem systemu chłodzenia w nowoczesnych silnikach spalinowych, jak również pojazdach o napędzie hybrydowym i elektrycznym.

Automotive Aftermarket firmy Schaeffler rozszerza portfolio produktów marki INA, oferując pomocnicze pompy wody o jakości zgodnej ze standardami OEM. Użytkownicy ponad 50 milionów pojazdów zarówno z silnikami spalinowymi, jak i pojazdów hybrydowych i elektrycznych, mogą teraz korzystać z tego rozwiązania na rynku aftermarketowym.

Nowe wymagania dla systemów chłodzenia
Rozwiązania chłodzące mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia optymalnych temperatur roboczych, a tym samym zmniejszenia obciążenia termicznego krytycznych komponentów. Wraz ze wzrostem elektryfikacji rynku motoryzacyjnego system zarządzania temperaturą staje się jeszcze ważniejszy ze względu na rosnące wymagania stawiane systemowi chłodzenia. Pomocnicze pompy wody pełnią kluczową funkcję w chłodzeniu dopływu paliwa i turbosprężarki. Są one również niezbędne do chłodzenia akumulatora wysokonapięciowego i falownika w pojazdach hybrydowych i elektrycznych.

Uruchomienie programu pomocniczych pomp wody to dla nas kamień milowy – w naszym programie zarządzania ciepłem koncentrujemy się na rozwiązaniach przyszłości. Dzięki naszemu nowemu portfolio pomocniczych pomp wody oferujemy profesjonalne, gwarantujące maksymalną funkcjonalność i niezawodność rozwiązania naprawcze dla wielu pojazdów. – mówi Maik Evers, kierownik ds. zarządzania produktami układu napędowego w Schaeffler Automotive Aftermarket.

Dwuetapowa rozbudowa
Schaeffler wprowadza na rynek jedenaście pomocniczych pomp wody INA, które zostały opracowane dla popularnych marek pojazdów, takich jak Toyota i Volkswagen. Oferta będzie stale poszerzana w 2024 roku i w kolejnych latach.

Najważniejszym punktem oferty jest pompa do pojazdów marek Toyota, Volvo i Lexus, która służy do chłodzenia falownika hybrydowego (referencja numer 539 0006 10). Inne pompy, m.in. dla Grupy Volkswagen, obejmują istotne obszary dodatkowego chłodzenia obiegu wody chłodzącej i chłodzenia po wyłączeniu silniku spalinowego (referencje numer 539 0010 10 i 539 0014 10).

Tagi

RepXpert  Schaeffler  INA  pompa Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2