Mając na uwadze to, że niektóre czyściwa są nasączone substancjami łatwo ulegającymi samozapłonowi, firma Mewa przygotowała specjalny, hermetycznie zamykany i bezpieczny pojemnik SaCon.
Ochrona przed ryzykiem samozapłonu czyściw
Rocznie w zakładach firmy Mewa pranych jest ok. 1,2 mld czyściw wielokrotnego użytku. Każde może być prane i ponownie wykorzystane do 50 razy, zanim zostanie wycofane z użycia i wymienione na nowe. Dzięki czyściwom możliwe jest utrzymanie czystości na różnych stanowiskach roboczych, bo przy ich pomocy można skutecznie usunąć oleje, tłuszcze lub farby. Dlatego mając na uwadze to, że niektóre czyściwa są nasączone substancjami łatwo ulegającymi samozapłonowi, firma Mewa przygotowała optymalne rozwiązanie. Jest nim specjalny, hermetycznie zamykany i bezpieczny pojemnik, w którym odbierane są takie czyściwa od użytkownika i zawożone do pralni, a następnie - już czyste - w takim samym pojemniku powracają.
Bezpieczny pojemnik w systemie czyściw Mewa
W profesjonalnie prowadzonych firmach istnieje świadomość zagrożeń, jakie stwarzają dla człowieka i środowiska resztki substancji chemicznych, które pozostają w zabrudzonych materiałach wykorzystywanych do czyszczenia. Szczególnie papier oraz tekstylne szmatki, nasączone substancjami łatwo ulegającymi samozapłonowi, mogą wchodzić w reakcję z tlenem zawartym w powietrzu i w konsekwencji spowodować pożar. Dlatego też czyściwa Mewa przechowywane są w specjalnie opracowanym przez firmę, hermetycznie zamykanym pojemniku. Stanowi on integralną część systemu czyściw Mewa i służy do ich bezpiecznego składowania i zgodnego z przepisami transportu.
Nieskomplikowana i bezpieczna konstrukcja
Pojemnik SaCon wyznacza standardy w zakresie bezpieczeństwa i porządku. Jest on szczelnie zamykany i dzięki zwartej konstrukcji zajmuje niewiele miejsca, a kilka pojemników można łatwo ustawić w stos. Zintegrowane kółka i wygodny uchwyt ułatwiają zmianę miejsca ustawienia pojemnika oraz jego bezproblemowy transport. Wykonany z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE) pojemnik jest szczególnie bezpieczny i wytrzymały. Spełnia on wymagania dotyczące międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR) oraz szwajcarskiego rozporządzenia odnośnie transportu drogowego towarów niebezpiecznych (SDR), posiada także niemiecki certyfikat TÜV i dopuszczony jest do użytku przez Federalny Urząd ds. Badania i Kontroli Materiałów (BAM). Takie certyfikowane rozwiązanie w zakresie składowania i transportu brudnych czyściw jest propozycją, która powinna zainteresować osoby odpowiedzialne za logistykę w przedsiębiorstwach.
Logistyczny obieg tworzący synergię
Bezpieczny pojemnik opracowany w firmie Mewa jest produkowany w ramach Grupy Mewa w Niemczech. To podkreśla dążenie do wysokiej jakości i innowacyjność firmy. Pojemnik można szybko i bez problemów zastosować w małych i dużych zakładach w połączeniu z kompleksową usługą w zakresie czyściw. Począwszy od pierwszej dostawy czyściw procesy czyszczenia stają się bardziej zrównoważone. Maszyny, narzędzia i części zamienne w warsztacie mogą być czyszczone bez tworzenia sterty brudnych materiałów jednorazowego użytku. Razem z czyściwami firmy Mewa dostarczane są od razu odpowiednie pojemniki do ich bezpiecznego składowania i transportowania.
Informacja prasowa
Portal publikuje informacje prasowe skierowane do pracujących w warsztatach samochodowych napraw oraz środowiska aftermarketu motoryzacyjnego.
0 komentarzy dodaj komentarz