strona główna Wydarzenia Miroslav Zapletal wygrał rajd Baja Carpathia
2016-05-04, ostatnia aktualizacja 2016-05-04 09:10

Miroslav Zapletal wygrał rajd Baja Carpathia

Łącznie 83 załogi z Polski, Czech, Węgier, Danii i Francji wzięły udział w rajdzie Baja Carpathia sponsorowanym przez spółkę Inter Cars.

34 osoby rywalizowały w ramach Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. 23 zgłoszenia nadeszły do Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Z kolei w Pucharze Polski w Rajdach Baja uczestniczyło 26 zawodników (2 motocyklistów, 14 quadowców i 10 zawodników w pojazdach UTV).

Rajdowcy musieli zmierzyć się z ponad 300 km odcinków specjalnych. Ostatecznie w RMPST najlepszy okazał się Miroslav Zapletal, który wygrał Baja Carpathia już po raz czwarty.

W kategorii TH najlepsi byli Krzysztof Antończak i Andrzej Mańkowski (w generalnej klasyfikacji zdobyli szóste miejsce). W T2 wygrali Grzegorz Szwagrzyk i Jakub Moliter, a w kategorii Open triumfowali Karol Mazur i Paweł Ścibor.

W drugiej rundzie Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych pierwsze miejsce zdobyli Tomasz i Filip Gołkowie. W Pucharze Polski w Rajdach Baja klasę UTV wygrali Mateusz Budziło i Tomasz Waloch. Najlepszym motocyklistą rajdu okazał się Krzysztof Jarmuż, natomiast najlepszymi quadowcami – Arkadiusz Lindner i Adrian Janik.