strona główna Aktualności Bosch opracował szybki test na COVID-19
2020-03-26, ostatnia aktualizacja 2020-03-26 14:18

Bosch opracował szybki test na COVID-19

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Koronawirus SARS-CoV-2 stanowi poważne wyzwanie dla systemów opieki zdrowotnej i instytucji medycznych.

Nowy, w pełni zautomatyzowany szybki test COVID-19 firmy Bosch, może pomóc placówkom medycznym w diagnozowaniu choroby w krótkim czasie. Szybki molekularny test diagnostyczny działa na urządzeniu do analizy Vivalytic firmy Bosch Healthcare Solutions.

Szybki test, opracowany w ciągu sześciu tygodni, może wykryć zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u pacjentów w czasie krótszym niż dwie i pół godziny od momentu pobrania próbki.

Zaletą testu jest to, że można go wykonać bezpośrednio w punkcie opieki medycznej. Eliminuje to konieczność transportu próbek i oszczędza czas. Przy obecnie używanych testach pacjenci zwykle muszą czekać od jednego do dwóch dni na wynik.

Szybki test Boscha jest jednym z pierwszych na świecie, w pełni zautomatyzowanych molekularnych testów diagnostycznych, które mogą być stosowane przez wszystkie instytucje medyczne. Pozwala on przetestować pojedynczą próbkę nie tylko pod kątem COVID-19, ale także pod kątem dziewięciu innych chorób układu oddechowego, w tym grypy A i B.

Nowo opracowany test będzie dostępny od kwietnia w Niemczech, a następnie na innych rynkach w Europie i poza nią. Szybki test na COVID-19 firmy Bosch jest wynikiem współpracy spółki Bosch Healthcare Solutions i firmy Randox Laboratories Ltd. z Irlandii Północnej, która zajmuje się technologią medyczną.

Analizator Bosch Vivalytic może wykonać do dziesięciu testów w ciągu 24 godzin.

Tagi

Bosch Wasi dostawcy

Podobne

Polecane