strona główna Aktualności Ruszają zawody motosportowe
2020-06-04, ostatnia aktualizacja 2020-06-04 15:14

Ruszają zawody motosportowe

Fot.  HRSMP, Grzegorz Kozera

Fot. HRSMP, Grzegorz Kozera

Polski Związek Motorowy opublikował nowy kalendarz mistrzostw i pucharów Polski w sporcie samochodowym.

Kalendarz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski przeszedł największe zmiany. Zrezygnowano z węgierskiej rundy na Pannónia-Ring. Tor Poznań będzie gospodarzem wszystkich wyścigów. Każdy z czterech weekendów wyścigowych będzie podwójną rundą WSMP. Rywalizację na Torze Poznań wznowią też puchary markowe, czyli Toyota Racing Cup, OMM Super S Cup i 318 IS Cup PL. Rywalizacja rozpocznie się 3 lipca, a skończy 11 października (7. i 8. rundą WSMP).

Także w lipcu zmagania rozpoczną Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych. Tegoroczny sezon będzie powrotem do współpracy w ramach państw Grupy Wyszehradzkiej. Najważniejszym punktem będzie Baja Poland, która utrzymała status rundy Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Baja i będzie imprezą najwyższej rangi sportu samochodowego w Polsce. Sezon rozpocznie się w Polsce 24 lipca, a zakończy na Węgrzech 15 listopada.

W sierpniu kierowcy i piloci zaczną rywalizacjś w sezonie Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Cykl zacznie się 6 sierpnia od 29. Rajdu Rzeszowskiego, a zakończy 18 października immprezą Rally Košice na Słowacji.

Tagi

Wyścigi  PZM Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2