strona główna Aktualności Castrol EDGE Supercar
2020-11-17, ostatnia aktualizacja 2020-11-17 13:49

Castrol EDGE Supercar

Fot. Castrol

Fot. Castrol

Olej Castrol EDGE Supercar powstał z myślą o supersamochoach i został przetestowany m.in. podczas wyścigów w Formuły 1 we współpracy z zespołem Renault.

Pełne wykorzystanie możliwości zapewnianych przez współczesne samochody jest możliwe m.in. dzięki zastosowaniu odpowiedniego oleju. Castrol EDGE z technologią Fluid Titanium to najbardziej zaawansowany olej marki, który jest w stanie fizycznie zmienić swoją strukturę na poziomie molekularnym. Pod wpływem wysokiego ciśnienia staje się mocniejszy w miejscach pod obciążeniem, zachowując dystans pomiędzy metalowymi powierzchniami i zmniejszając tarcie. Kiedy ciśnienie spada, olej wraca do stanu płynnego. W rezultacie olej o 20% ogranicza tarcie zmniejszające osiągi.

Nowością Castrola są oleje do samochodów francuskich, ze szczególnym uwzględnieniem Renault. Powstały one we współpracy z zespołem  Renault F1 w Formule 1. Olej Castrol EDGE 0W-40 R z normą RN 17 RSA został zaprojektowany z myślą o silnikach Renault R.S. i Alpine.

Z jeszcze większymi obciążeniami musi poradzić sobie olej w silnikach supersamochodów. Na potrzeby Formuły 1 powstały m.in. spersonalizowane mieszanki olejów o ultraniskiej lepkości, w tym wariant Castrol EDGE Supercar. Jest on bardziej wytrzymały, zmniejsza tarcie i zapewnia większą żywotność silnika.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane