strona główna Aktualności Nagroda za kody QR
2020-12-22, ostatnia aktualizacja 2020-12-22 12:17

Nagroda za kody QR

Fot. Denso

Fot. Denso

Korporacja Denso otrzymała nagrodę IEEE Milestone przyznawaną przez organizację Institute of Electrical and Electronics Engineers.

IEEE nagrodziła zaprojektowane przez Denso kody QR za ułatwianie usprawniania produkcji i zarządzaniu firmami na całym świecie.

IEEE Milestone to nagroda uznająca osiągnięcia, które przyczyniły się do rozwoju społeczeństw i przemysłu w dziedzinie elektrotechniki i elektroniki. Nagroda jest przyznawana od 36 lat – w tym czasie na całym rozdano 207 wyróżnień.

Aby móc ubiegać się o to nagrodę, wynalazek musi mieć co najmniej 25 lat i wywrzeć znaczący wpływ na społeczeństwa. Wśród technologii, które otrzymały nagrodę, znajdują się m.in. Wi-Fi, wyświetlacz ciekłokrystaliczny i nawigacja satelitarna. Firma Denso zaprezentowała kody QR w 1994 roku. QR to skrót od „quick response”, wyrażający główną koncepcję kodu, który miał umożliwić szybki odczyt danych.

Po zastosowaniu kodu QR w motoryzacji wynalazek szybko rozprzestrzenił się w innych branżach. Skłoniło to firmę Denso do udostępnienia specyfikacji kodu QR, aby w dowolnym miejscu na świecie każdy mógł go swobodnie używać. Oznacza to, że kodów QR można używać bezpłatnie.

Tagi

Denso Wasi dostawcy

Podobne

Polecane