strona główna Nowości rynkowe Pirelli Cinturato Winter 2
2021-11-02, ostatnia aktualizacja 2021-11-02 12:55

Pirelli Cinturato Winter 2

Fot. Pirelli

Fot. Pirelli

Pirelli wprowadza do sprzedaży nowe opony zimowe do crossoverów i samochodów średniej wielkości.

Modele  Cinturato Winter 2 są dostępne w 36 rozmiarach (od 16 do 20 cali). Opony pozwalają lepiej kontrolować pojazd na ośnieżonej i mokrej jezdni. Cinturato Winter 2 zapewniają skuteczność w każdych warunkach zimowych, co udowodniło niemieckie stowarzyszenie badawcze TÜV SÜD, które przyznało nowym oponom Pirelli swój certyfikat.

Nowe opony Pirelli mają zmieniające kształt lamele, które podnoszą bezpieczeństwo jazdy w śniegu, deszczu i innych zimowych warunkach, a także na śliskich i suchych nawierzchniach w chłodne dni. Dzięki trójwymiarowej konstrukcji, lamele wydłużają się w miarę zużywania się gumy, przechodząc z linii ciągłej w zygzakowatą. W ten sposób wzrasta ich łączna powierzchnia i wydajność, a Cinturato Winter 2 stają się jeszcze skuteczniejsze na ośnieżonej, mokrej i suchej jezdni – nawet gdy są częściowo zużyte.

Cinturato Winter 2 pozwalają na pokonanie większej liczby kilometrów, niż poprzednie generacje opon zimowych Pirelli, dzięki nowemu materiałowi, bieżnikowi oraz konstrukcji. Materiał, z którego wykonane są Cinturato Winter 2, powstaje na bazie płynnych polimerów.

Opisywane ogumienie ma niższy opór toczenia w porównaniu do swojego poprzednika (klasyfikowany w kategorii B i C według europejskiego systemu znakowania opon). Dzięki specjalnej konstrukcji bieżnika opony Cinturato Winter 2 gwarantują niską emisję hałasu pochodzącego z kontaktu opona-droga, podwyższając komfort jazdy.

Tagi

Opony  Pirelli Wasi dostawcy


Podobne

Polecanever. 2023