strona główna Zespoły napędowe Wymiennik ciepła UFI Filters ze zintegrowanym zaworem obejściowym
2022-06-13, ostatnia aktualizacja 2022-06-13 08:33

Wymiennik ciepła UFI Filters ze zintegrowanym zaworem obejściowym

Fot. UFI Filters

UFI Filters, specjalista w dziedzinie filtracji i zarządzania temperaturą, dostarcza wymiennik ciepła do innowacyjnej przekładni 9HP przeznaczonej do pojazdów z silnikami poprzecznymi i hybrydowymi

Dziewięciostopniową przekładnię 9HP produkuje ZF Friedrichshafen AG – światowy lider rozwiązań technologicznych dla sektora motoryzacyjnego i przemysłowego.
Optymalne zarządzanie płynami jest niezbędne dla zapewnienia maksymalnej wydajności i funkcjonalności nowoczesnych skrzyń biegów, a tym samym najwyższego komfortu jazdy. Technologia UFI Filters została wybrana ze względu na zdolność firmy do produkcji lżejszych, mocniejszych i bardziej wydajnych aluminiowych wymienników ciepła z technologią lutowania próżniowego.
Jedną z głównych innowacji technologicznych zastosowanych w opisywanym wymienniku jest opracowany i wyprodukowany przez firmę UFI termostatyczny zawór obejściowy. Umożliwia on lepsze zarządzanie temperaturą oleju w każdych warunkach jazdy. Aby nie zagrażać pracy przekładni, olej omija wymiennik, gdy temperatura jest niska, jednak po przekroczeniu krytycznego progu temperatury – przesyłany jest bezpośrednio do wymiennika w celu schłodzenia. Gniazdo zaworu zostało zintegrowane z samym korpusem wymiennika w technologii lutowania próżniowego.
Lekkie, kompaktowe rozwiązanie zdefiniowane przez UFI Filters w znacznym stopniu przyczynia się do zapewnienia maksymalnej wydajności dziewięciobiegowej skrzyni przekładniowej ZF, która na tle standardowych 6-biegowych skrzyń wyróżnia się tym, że pozwala zaoszczędzić 16% paliwa.
Rinaldo Facchini, dyrektor generalny UFI Filters Group, mówi: Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że nasza technologia została wybrana do przekładni, która znajdzie wiele zastosowań na rynku motoryzacyjnym. Po raz kolejny potwierdza to powołanie Grupy na OE, nie tylko w dziedzinie filtracji. W rzeczywistości UFI Filters może pochwalić się ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w sektorze zarządzania ciepłem. Obecnie firma posiada 3 centra przemysłowe – jedno w Europie, jedno w Chinach i ostatnie w obu Amerykach (wyspecjalizowane w produkcji chłodnic). Aluminiowe wymienniki ciepła UFI Filters są stosowane nie tylko w silnikach tradycyjnych, ale też elektrycznych, dla których produkujemy najnowocześniejsze chłodnice i schładzacze akumulatorów.        Wasi dostawcy

Podobne

Polecane