strona główna Wywiady Szkolenia w firmie Inter Cars
2022-09-20, ostatnia aktualizacja 2022-09-20 07:05

Szkolenia w firmie Inter Cars

Sebastian Baber – IC Group Training Manager PL Technical Trainings – przedstawia możliwości, jakie otwiera przed mechanikami i niezależnymi serwisami dział szkoleń firmy Inter Cars. Kursy są jedną z najlepszych form podnoszenia kwalifikacji. Znaczną ich część stanowią szkolenia techniczne, w tym między innymi produktowe. Tę praktyczną wiedzę każdy warsztat może przekuć w konkretne korzyści.


  • Gdzie warsztaty zainteresowane podnoszeniem kwalifikacji swoich mechaników mogą znaleźć aktualną listę szkoleń?

Kompletny zakres tematów znajduje się na stronie www.intercars.com.pl/szkolenia. Właśnie w tym miejscu regularnie aktualizujemy bazę dostępnych szkoleń. Dzięki temu, że pracujemy na kalendarzu co najmniej półrocznym, warsztaty mogą wybrać najbardziej dogodny dla siebie termin.

  • Czy szkolenia są płatne?

W naszej ofercie dostępne są zarówno szkolenia bezpłatne, jak i płatne. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc w zdobywaniu wiedzy przez warsztaty z różnymi budżetami. Z bezpłatnych szkoleń mogą skorzystać też mechanicy, którzy dopiero rozpoczynają z nami współpracę i chcą zobaczyć, jak wyglądają takie szkolenia.

  • Czy szkolenia odbywają się stacjonarnie czy online?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom warsztatów, oferujemy zarówno szkolenia stacjonarne, jak i te organizowane online. Co więcej, nawet jeśli uczestnik zadeklarował chęć udziału w takim kursie, a nie może uczestniczyć w nim podczas jego trwania, szkolenie jest nagrywane i mechanik może je odtworzyć po jego zakończeniu. Trzeba pamiętać jednak o tym, że uczestnictwo w trakcie trwania transmisji na żywo umożliwia zadawanie pytań trenerowi na bieżąco, za pomocą chatu.

  • Czego dotyczą szkolenia? Jaką wiedzę można dzięki nim zdobyć?

Oferowane przez Inter Cars szkolenia dotyczą głównie kwestii technicznych. Szkolimy mechaników z obsługi skomplikowanych, nowoczesnych urządzeń do obsługi serwisowej samochodów. Dzięki naszym kursom mechanicy uczą się jak naprawiać, kalibrować i serwisować podzespoły w najnowszych modelach aut. Organizujemy również szkolenia z obsługi samochodów hybrydowych i elektrycznych. Cały czas podążamy za najnowszymi trendami w motoryzacji.

  • Jak Inter Cars układa grafik szkoleń? Czy są one dostosowywane do potrzeb warsztatów?

Przygotowując plany szkoleń, konsultujemy się z filiami oraz warsztatami. Kontaktujemy się również z dostawcami urządzeń diagnostycznych i narzędzi. Organizując szkolenia, bierzmy pod uwagę sugestie warsztatów i ich potrzeby. Obecnie nasze bogate zaplecze pozwala nam zorganizować szkolenia na każdy temat związany z obsługą, diagnostyką oraz serwisowaniem pojazdów. Nasze możliwości organizacyjne są praktycznie nieograniczone.

  • Jakie korzyści dla warsztatu daje udział mechaników w takich szkoleniach?

Przede wszystkim rozwija mechaników, którzy dzięki szkoleniom zdobywają umiejętności naprawiania oraz serwisowania coraz nowszych i bardziej skomplikowanych samochodów. Nowe umiejętności pracowników to także nowi klienci oraz większa konkurencyjność warsztatu na rynku. Wykwalifikowana kadra pracowników buduje również wizerunek specjalistów w oczach klientów i zwiększa ich zaufanie. Poprawia także lojalność. Naprawa bardziej skomplikowanych usterek to także większe dochody dla serwisu.

  • Jakie inne usługi z zakresu poszerzania wiedzy ma w swojej ofercie Inter Carsu?

Między innymi infolinię ekspercką. To jedna z najciekawszych usług w naszej ofercie. Lojalni klienci, którzy osiągnęli odpowiedni próg sprzedażowy w Inter Carsie, mają do niej bezpłatny dostęp i właściwie bez ograniczeń.
Oferujemy również szkolenia reklamacyjne, na których uczymy prawidłowego montażu części oraz obsługi urządzeń diagnostycznych i narzędzi – zgodnie z zaleceniami producenta. Pomaga to przyspieszyć proces naprawy i uniknąć konieczności wielu zwrotów.

  • Co jeszcze warsztaty powinny wiedzieć na temat szkoleń w Inter Carsie?

Na pewno warto pochwalić się naszym nowym Centrum Szkoleń w Czosnowie. Mamy tam wszystko to, co jest niezbędne do przeprowadzenia szkoleń z zakresu obsługi serwisowej i diagnostyki samochodów osobowych. Mogę z dumą stwierdzić, ze to jedno z najlepiej wyposażonych warsztatowo miejsc w Polsce. Ogromną zaletą naszego centrum jest również to, że warsztat, przed podjęciem decyzji o zakupie urządzenia diagnostycznego lub narzędzi, może wcześniej zapoznać się z nimi u nas i ocenić funkcjonalność każdego z nich.
Zapewniamy kompleksowe doradztwo przy doborze wyposażenia warsztatowego. Dzięki temu warsztat może w pełni świadomie podjąć decyzję o zakupie konkretnego sprzętu, który będzie dobrze wykorzystany w pracy i przyniesie wymierne korzyści zarówno warsztatowi, jak i jego klientom.
Oprócz Centrum Szkoleniowego w Czosnowie jednym z flagowych przedsięwzięć Inter Carsu jest Show Car. To samochód ciężarowy z naczepą, w której zorganizowane zostało interaktywna, mobilna sala szkoleniowa. Pojazd ten odwiedza wszystkie polskie filie ICSA, techniczne szkoły zrzeszone w Programie  Młode Kadry oraz jesteśmy bliżej mechaników, dzięki czemu nie muszą jechać na drugi koniec Polski, aby wziąć udział w szkoleniu.

  • Dziękuję za obszerną dawkę ciekawych i jednocześnie praktycznych informacji.

Dziękuję.


Rozmawiał Artur Kuśmierzak 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2