strona główna Nowości rynkowe Koncept Texa-VSG Vision Check
2022-09-22, ostatnia aktualizacja 2022-09-22 08:39

Koncept Texa-VSG Vision Check

 Wprowadzenie na rynek Vision Check przewidywane jest na drugą połowę 2023 roku

Fot. Texa

Wprowadzenie na rynek Vision Check przewidywane jest na drugą połowę 2023 roku

Na targach Automechanika Frankfurt 2022 Texa zaprezentowała koncepcyjne rozwiązanie Vision Check, będące owocem współpracy z firmą VSG. Założeniem połączenia doświadczeń dwóch firm operujących w sektorze urządzeń do kalibracji kamer i radarów oraz urządzeń do ustawiania m.in. geometrii pojazdu jest stworzenie maksymalnie prostego w obsłudze oraz szybkiego w działaniu zestawu do wykonywania napraw na pojazdach zarówno osobowych, jak i dostawczych.

Kalibracja kamery i radaru w systemach ADAS, przy wykorzystaniu Vision Check, jest w pełni automatyczna. Dzięki zastosowaniu kamer i precyzyjnego systemu pomiarowego pozycjonowanie zestawu względem pojazdu jest intuicyjne i znacząco skraca czas przeprowadzania całej operacji. Oprogramowanie zarządzające zestawem Vision Check prowadzi mechanika, krok po kroku, przez cały proces kalibracji, a wbudowane w prowadnice silniczki elektryczne sterują pozycją paneli zarówno w pionie, jak i poziomie, pozostawiając operatorowi tylko kilka mechanicznych czynności do wykonania.

Koncept Vision Check przedstawiony został w trzech różnych wariantach: pierwsze rozwiązanie łączy w sobie funkcjonalność kalibracji systemów ADAS oraz kontroli i ustawianiu kół w technologii 3D. Drugie rozwiązanie oprócz kalibracji systemów ADAS wykonuje również ustawianie geometrii kół, ale w technologii NO-Touch przy wykorzystaniu 4 kolumn wyposażonych w zestaw kamer. Wprowadzenie na rynek Vision Check przewidywane jest na drugą połowę 2023 roku.

Tagi

Texa  Vision Check 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2