strona główna Układy elektryczne i elektroniczne Osram LEDriving PX - światło "uszyte" na miarę
2023-02-02, ostatnia aktualizacja 2023-02-02 09:47

Osram LEDriving PX - światło "uszyte" na miarę

Wszystkie modele serii PX są produkowane w Europie, z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów

Fot. Osram

Wszystkie modele serii PX są produkowane w Europie, z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów

Firma Osram wprowadziła do oferty kilkanaście nowych opraw roboczych. Profesjonalna seria LEDriving PX – bo o niej tu mowa – to kompaktowe lampy, łączące w sobie wysoką wydajność świetlną z wszechstronnością zastosowań.

System matrix pozwala dopasować lampy do indywidualnych preferencji przez zestawienie pożądanego rozsyłu i strumienia świetlnego. W zależności od potrzeb, na jednym pojeździe może znajdować się nawet kilka opraw, które – umieszczone w kluczowych miejscach i dobrane pod kątem wymaganych parametrów – precyzyjnie doświetlą pożądane obszary. Kombinacji może być bardzo wiele, bo seria liczy kilkanaście produktów zarówno dla pojazdów z instalacją 12 V, jak i 24 V.

By ułatwić dopasowanie oświetlenia do indywidualnych wymagań, oferta LEDriving PX została podzielona na cztery podkategorie. Kluczowym wyróżniającym parametrem jest rozsył światła:

  • flood – to najlepszy rozsył do oświetlenia dużego obszaru blisko pojazdu,
  • spot – dzięki wysoce skoncentrowanej wiązce światła zapewni skuteczne oświetlenie obszaru daleko od pojazdu,
  • wide beam o szerokim kącie wiązki światła oświetli obszar blisko pojazdu,
  • ultra wide beam to oświetlenie bardzo dużego obszaru jak najbliżej pojazdu.

W każdej kategorii użytkownicy mają do wyboru cztery różne oprawy o innym poziomie strumienia świetlnego – 1500 lm, 2500 lm, 3500 lm i 4500 lm. Tym samym, rodzina LEDriving PX obejmuje 16 różnych modeli zapewniających perfekcyjne światło o chłodnobiałej barwie (6000 K). Obszar zastosowań tych lamp jest bardzo szeroki – od ciężarówek i transporterów, przez pojazdy rolnicze, maszyny budowlane, aż po auta off-roadowe itp.

Lampy można mocować na trzy różne sposoby: montaż bezpośredni, elastyczny montaż standardowy i montaż do dużych obciążeń. Ten pierwszy umożliwia instalację dzięki istniejącym otworom na śruby z boku i dołu oprawy. Drugi, dzięki specjalnemu zestawowi montażowemu, pozwala przytwierdzić oprawę przy użyciu jednej śruby centralnej, a trzeci – za pomocą dwóch śrub. Ponadto istnieje możliwość bezpośredniego podłączenia lampy do źródła zasilania za pomocą specjalnego, 3-metrowego kabla ze złączem DT.

Wszystkie modele serii PX są produkowane w Europie, z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Lampom zostały przyznane najwyższe klasy ochrony IP6K8 oraz IP6K9K, CISPR 25 klasa 3/5 oraz certyfikat ECE R10. Zostały również przetestowane i zatwierdzone w laboratorium symulacji środowiskowej certyfikatem DIN EN ISO/IEC 17025 pod kątem ekstremalnych wpływów zewnętrznych, takich jak woda, kurz, uderzenia, temperatura,
korozja i wibracje. Na wszystkie oprawy PX firma Osram udziela 5-letniej gwarancji.

Obszar zastosowań lamp jest szeroki: ciężarówki i transportery, pojazdy rolnicze, maszyny budowlane, auta off-roadowe itp.

 

Tagi

Osram  Lampy 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2