strona główna Nowości rynkowe UFI Filters rozpoczyna współpracę z NIO
2023-05-17, ostatnia aktualizacja 2023-05-17 11:19

UFI Filters rozpoczyna współpracę z NIO

Fot. UFI

UFI Filters uważane jest za pioniera w dziedzinie produktów do zarządzania termicznego od 2010 r., a obecnie także za jednego z liderów tej dynamicznie rozwijającej się branży. Potwierdza to najnowszy projekt dla firmy NIO, która zleciła Grupie UFI produkcję chłodnicy e-osi do swojego najnowszego pojazdu elektrycznego (BEV).

Podstawowym elementem samochodu typu BEV jest e-oś. To kompaktowa jednostka o budowie modułowej złożona z silnika, elektroniki i przekładni głównej, znajdująca się między kołami. Jako kluczowy element BEV, e-oś wymaga optymalnej temperatury działania. Gwarantuje ją technologia UFI Filters w formie aluminiowej chłodnicy wykonanej w technologii lutowania próżniowego.

Projekt został przyznany UFI w uznaniu dla jej zaawansowanych rozwiązań technologicznych i wzorowych  relacji z klientami. Dla firmy oznacza to początek partnerstwa z międzynarodowym producentem inteligentnych pojazdów z siedzibą w Szanghaju, posiadającym oddziały i działy badawczo-rozwojowe na całym świecie. NIO to nie tylko producent pojazdów, ale firma realizująca nową wizję mobilności, skupioną wokół zasad zrównoważonego rozwoju i budowania społeczności użytkowników.

NIO Inc. jest pionierem i wiodącym producentem inteligentnych pojazdów elektrycznych klasy premium. Założona w listopadzie 2014 r. firma, ma również na celu kształtowanie stylu życia. NIO dąży do budowania społeczności użytkowników inteligentnych pojazdów elektrycznych, aby zagwarantować im przyjemność z jazdy i wychodzić naprzeciw ich potrzebom. Firma projektuje, rozwija, a także produkuje i sprzedaje samochody klasy premium oraz napędza rozwój technologiczny w zakresie autonomicznej jazdy, technologii cyfrowych, silników elektrycznych i akumulatorów. NIO wprowadza również przełomowe rozwiązania i innowacje, czego przykładem są technologia wymiany baterii Battery as a Service (BaaS) i technologia autonomicznej jazdy Autonomous Driving as a Service (ADaaS).

Portfolio jej produktów obejmuje flagowy sześcioosobowy inteligentny elektryczny SUV ES8, średniej wielkości pięcioosobowy inteligentny elektryczny SUV ES7 (lub EL7), pięcioosobowy inteligentny elektryczny SUV ES6, flagowy pięcioosobowy inteligentny elektryczny SUV EC7, pięcioosobowy inteligentny elektryczny SUV coupe EC6, flagowy inteligentny elektryczny sedan ET7 oraz średniej wielkości inteligentny elektryczny ET5.

- Jesteśmy dumni z faktu, że nasz produkt został wybrany przez czołowego producenta inteligentnych pojazdów elektrycznych. To dla nas kolejny krok w kierunku realizacji wizji wszechstronnej mobilności. Bazując na naszym know-how w dziedzinie silników tradycyjnych, opracowaliśmy technologię dla pojazdów zasilanych nową energią, dzięki umiejętności reagowania na zmiany na rynku i rozwojowi przemysłowemu naszej Grupy. Nowa jednostka biznesowa ds. zarządzania termicznego oraz zakłady produkcyjne będą w stanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na innowacje technologiczne ukierunkowane na alternatywne źródła energii -mówił Rinaldo Facchini, CEO UFI Filters Group.

Tagi

Chłodnica  UFI 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2