strona główna Aktualności Technologia UFI Filters do Lamborghini Revuelto
2023-07-31, ostatnia aktualizacja 2023-07-31 15:12

Technologia UFI Filters do Lamborghini Revuelto

Fot. UFI

Firma UFI Filters specjalizująca się  w dziedzinie filtracji i zarządzania termicznego, a także technologii filtracji wodoru, prezentuje moduł olejowy najnowszej generacji do nowego silnika Lamborghini V12. Będzie on montowany w Revuelto – pierwszym sportowym supersamochodzie HPEV (High Performance Electrified Vehicle) z hybrydowym napędem typu plug-in z „Casa del Toro”.

Premiera Revuelto została ogłoszona z okazji 60. rocznicy „Casa di Sant'Agata Bolognese”. To pierwszy sportowy supersamochód Lamborghini zbudowany na innowacyjnej platformie LB744 oraz wyposażony w napęd hybrydowy typu plug-in. Wysokowydajny 12-cylindrowy silnik spalinowy zostanie połączony z trzema silnikami elektrycznymi o dużej gęstości mocy, zasilanymi akumulatorem litowo-jonowym.

UFI Filters wyposaży fabrycznie silnik Revuelto V12 w filtr oleju najnowszej generacji, produkowany zgodnie ze specyfikacją FormulaUFI.Micron. Kompletny moduł UFI składa się z obudowy i wymiennika ciepła wykonanych z aluminium. Wkład filtra z włókna syntetycznego zapewnia wysoką stabilność chemiczną nawet w najtrudniejszych warunkach, takich jak wysokie obciążenie silnika o dużej pojemności skokowej, a jednocześnie oferuje maksymalną niezawodność w kontakcie z wodą i paliwami. Skuteczność filtracji podnoszą delikatne włókna; pomagają one również zmaksymalizować żywotność wkładu filtra i zmniejszyć spadki ciśnienia, co zapewnia optymalny obieg oleju w układzie wysokowydajnego silnika V12.

Giorgio Girondi, Chairman Grupy UFI Filters, komentuje: Innowacja leży w naszym DNA i wkład w technologię hybrydowych super samochodów sportowych to potwierdza. Wizje przyszłości są ważnym czynnikiem naszego zaangażowania i nieustannie pobudzają nas do przekraczania granic. Dzięki know-how oraz inwestycjom w badania i rozwój możemy tworzyć zaawansowane rozwiązania do innowacyjnych zastosowań w hybrydach typu plug-in.

Tagi

Filtr  UFI  

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2