strona główna Aktualności Ford przedłuża rekomendację produktów Castrol
2023-09-08, ostatnia aktualizacja 2023-09-08 13:02

Ford przedłuża rekomendację produktów Castrol

Castol

Castrol uzgodnił znaczące przedłużenie europejskiej umowy o współpracy z Ford Motor Company. Nowe pięcioletnie porozumienie gwarantuje, że Castrol pozostanie rekomendowanym dostawcą środków smarnych w całej europejskiej sieci dealerów Forda, a obie firmy będą również kontynuować wspólny rozwój produktów do grudnia 2027 roku.

Od czasu pierwszej dostawy środków smarnych dla Forda w 1914 roku, Castrol wykorzystuje to pionierskie partnerstwo do wprowadzania innowacji w płynach samochodowych. Polega ono m.in. na wspólnym tworzeniu olejów do 1,0-litrowego silnika EcoBoost, który trzy lata z rzędu zdobywał prestiżową nagrodę International Engine of the Year, a także regularnej współpracy w sportach motorowych, ostatnio z zespołem Ford Word Rally Championship (WRC).   

Rozwój olejów silnikowych Ford-Castrol rozpoczął się wraz z wprowadzeniem silnika EcoBoost w 2002 roku. Asortyment produktów Ford-Castrol Magnatec obejmuje obecnie pięć olejów, w tym dwie receptury zawierające technologię dualock. Dualock występujący w recepturach 0W-30 D i 5W-20 E chroni silnik przed uszkodzeniami spowodowanymi ciągłym zatrzymywaniem i wznawianiem jazdy (jazda typu start-stop). Jest to niezbędne, ponieważ zmieniające się wymagania dotyczące pojazdów oznaczają, że kierowcy mogą teraz ruszać i zatrzymywać się nawet 18 000 razy w roku.

Odświeżona gama olejów Ford-Castrol Magnatec obejmuje również receptury 0W-20 Diesel, 5W-30 A5 i 5W-40 OE, które korzystają z inteligentnej technologii molekularnej zmniejszającej zużycie silnika.

Gama produktów Ford-Castrol Magnatec, do nabycia wyłącznie u dealerów Forda, zostanie ponownie powiększona jeszcze w tym roku wraz z wprowadzeniem nowego oleju silnikowego Ford-Castrol Magnatec 0W-20, który zapewnia ciągłą ochronę we wszystkich warunkach i stylach jazdy.

Tagi

Olej  Castrol 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2