strona główna Aktualności Premiera kalendarza "ProfiAuto Art Gallery" na 2024 rok
2023-11-06, ostatnia aktualizacja 2023-11-06 15:13

Premiera kalendarza "ProfiAuto Art Gallery" na 2024 rok

ProfiAuto

Sieć ProfiAuto idzie z duchem czasu i w tym roku postanowiła zrewolucjonizować podejście do tworzenia kalendarzy motoryzacyjnych, łącząc klasykę malarstwa z technologią sztucznej inteligencji. W październiku br. swoją premierę miał kalendarz „ProfiAuto Art Gallery”, w którym z udziałem graficznych programów AI stworzono obrazy ikon motoryzacji w stylu najsłynniejszych twórców z przeszłości.

Jak wskazują przedstawiciele sieci ProfiAuto, kalendarz „ProfiAuto Art Gallery” to połączenie pasji do motoryzacji, dziedzictwa mistrzów malarstwa oraz zamiłowania do nowoczesnej technologii (AI). Wydawnictwo jest eksperymentem artystycznym, który próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak wielcy mistrzowie malarstwa z przeszłości mogliby ukazać świat motoryzacji w swoich dziełach. Każdy z obrazów na poszczególne miesiące 2024 roku został wygenerowany przez sztuczną inteligencję na podstawie promptu (zadania powierzonego silnikom AI), a następnie poddany starannej obróbce graficznej, powiększeniu, dodaniu detali oraz korekcie kolorów. Dzięki tym zabiegom uzyskano malarski efekt, który nawiązuje do wyjątkowego stylu wielkich artystów.

Wśród stworzonych grafik, znajdują się m.in. Bugatti Veyron w stylu Vincenta van Gogha, Ford Mustang w stylu Gustava Klimta, Jaguar E-Type w stylu Claude'a Moneta czy nawet słynna Syrena 100, która mogłaby wyjść w przeszłości spod pędzla Pabla Picassa.

Kalendarz „ProfiAuto Art Gallery” na rok 2024 zostanie wydrukowany w liczbie 5000 sztuk i udostępniony partnerom sieci ProfiAuto w Polsce, Czechach i na Słowacji.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2